مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ افتتاح شد

به منظور اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغالزایی؛ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز بهزاد غفاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز  با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش موثری در آموزش مهارت به جوانان جویای کار دارد، اظهار داشت: با راه اندازي اين مركز مسير ورود دانش آموختگان دانشگاهي به بازار كار هموارتر شده و دغدغه دانشجويان و خانواده ايشان جهت اشتغال كمتر خواهد شد.

غفاری مهم‌ترین مزیت برگزاری دوره‌ در مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی را تأییدیه دانشگاه و صدور گواهینامه موفقیت در دوره توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عنوان کرد.

وی با بیان این مهم که اکثر بیکاران جامعه از فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند؛ اظهار داشت: از اهداف مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تاسیس مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها، توانمندسازی دانشجویان و آماده سازی آنان برای ورود به بازار کار می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت: با افتتاح این مرکز، دانشجویان و دانش‌آموختگان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ، علاوه‌ بر گذراندن دوره‌های نظری و عملی آکادمیک در حین تحصیل، مهارتهای فنی و حرفه ای مرتبط یا دلخواه را طی، از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می شود .

بهزاد غفاری خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مختص دانشجویان و دانش‌آموختگان تمام دانشگاه‌ها اعم از دولتی و آزاد است و پس از طی دوره، مدرک معتبر فنی و حرفه ای برای آنان صادر خواهد شد.

افسانه سلطانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ هم در این آئین گفت: استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت‌ها و تکالیف سازمانی از جمله اهداف راه اندازی این مرکز می باشد و ابراز امیدواری کرد: ایجاد مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی می تواند در زمینه آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار بسیار مهم و موثر باشد .

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.