اعطای مجوز تخریب و بازسازی به املاک قولنامه ای با عمر بنای ۳۰ سال به بالاتر در مشکین دشت

سرپرست شهرداری مشکین دشت از اعطای مجوز تخریب و بازسازی به املاک قولنامه ای با عمر بنای ۳۰ سال به بالاتر در مشکین دشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز علیرضا صفرخانلو در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت:  «بر اساس صورتجلسه شورای عالی اداری برای املاک قولنامه ای دارای بنا با قدمت قبل از سال ۱۳۷۰ توسط شهرداری پروانه تخریب و بازسازی صادر می شود.» متقاضیان محترم می توانند با در دست داشتن مدارک لازم جهت صدور پروانه به واحد شهرسازی شهرداری مراجعه نموده و تشکیل پرونده دهند.

وی افزود: در حال حاضر با تصمیم دیوان عدالت اداری صدور پروانه ساخت برای املاک قولنامه ای ممنوع اعلام شده لکن در شهری همچون مشکین دشت که عمدهِ بافت آن قولنامه ای و فرسوده بوده و نوسازی آنها از طریق ساخت و ساز ضرورت دارد، چاره اندیشی برای این مسئله امری ضروری می باشد.

سرپرست شهرداری مشکین دشت با بیان اینکه این موضوع از طریق نمایندگان مجلس از مبادی ملی و سازمان ثبت اسناد کشور و قوه قضائیه در حال پیگیری است، عنوان کرد: استمرار این ممنوعیت می تواند به درآمدهای شهرداری لطمه جدی بزند و منجر به کاهش چشمگیر صدور پروانه ساختمانی شود و از دیگر سو، به رشد ساخت و ساز غیرمجاز دامن بزند.
صفرخانلو گفت: چنانچه به موجب حکم صادره شهرداری امکان به رسمیت شناختن املاک قولنامه ای را نداشته باشد، روند تملک بناهای قولنامه ای واقع در مسیر اجرای پروژه های عمرانی یا بازگشایی معابر نیز با وقفه مواجه می شود لذا باید چاره ای جهت تسریع در سنددار کردن این نوع املاک و اراضی اندیشیده شود.

سرپرست شهرداری مشکین دشت با بیان اینکه مدیریت شهری مشکین دشت مجدانه این موضوع را پیگیری می کنند و صدور پروانه برای املاک قولنامه ای یکی از مطالبات جدی شهروندان نیز می باشد، اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر در قدم اول و بر اساس صورتجلسه شورای عالی اداری برای املاک قولنامه ای دارای بنا با قدمت قبل از سال ۱۳۷۰ توسط شهرداری پروانه تخریب و بازسازی صادر می شود لذا متقاضیان محترم می توانند با در دست داشتن مدارک جهت صدور پروانه به واحد شهرسازی شهرداری مراجعه نموده و تشکیل پرونده دهند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.