مدارس برای امتحانات حضوری از والدین رضایتنامه می‌گیرند

مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت: اگر مدرسه‌ای اقدام به دریافت رضایتنامه کرده باشد، والدین می‌توانند موضوع را با ارائه مستندات و نام مدرسه گزارش کنند چون این امر تخلف محرز مدیر مدرسه محسوب می‌شود.

سالار قاسمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همگام با البرز بابیان اینکه امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم در حال برگزاری است، اظهارداشت: در مجموع امسال حدود ۵۹ هزار دانش آموز در استان به صورت حضوری امتحان می‌دهند.

وی افزود: امتحانات این پایه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود و تمهیدات لازم برای ضدعفونی کردن مستمر کلاس‌ها اندیشیده شده است.

وی عنوان کرد: علاوه براین، برای دانش آموزان مشکوک به کرونا اتاق جداگانه‌ای برای امتحان در نظر گرفته می‌شود و قبل از ورود دانش آموزان به محل امتحان، از طریق تب سنج دمای بدن آنها کنترل می‌شود.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا مدیران مدارس مجاز به دریافت رضایتنامه از والدین دانش آموزان برای شرکت آنها در امتحانات حضوری هستند، توضیح داد: اگر مدرسه‌ای اقدام به دریافت رضایتنامه کرده باشد، والدین می‌توانند موضوع را با ارائه مستندات و نام مدرسه گزارش کنند چون این امر تخلف محرز مدیر مدرسه محسوب می‌شود.

قاسمی  با اشاره به اینکه مسئولیت برگزاری امتحانات حضوری با آموزش و پرورش است، تاکید کرد: برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان پایه ۹ و ۱۲ با تصمیم ستاد ملی کرونا و موافقت وزارت آموزش و پرورش گرفته شده و مدیران مدارس هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارند که بخواهند از والدین رضایتنامه دریافت کنند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.