۸۰ هزار نفر رای اولی در انتخابات امسال حضور دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: ۸۰ هزار نفر در استان برای اولین بار شرایط حضور در پای صندوق‌های رای را دارند.

به گزار پایگاه خبری همگام با البرز نورمحمد فردی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در انتخابات پیش رو یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، شرایط لازم برای حضور در پای صندوق‌های رای را دارند که ۸۰ هزار نفر از آنها رای اولی هستند.

وی با اشاره به اینکه دوره تبلیغات آزاد نامزدهای انتخابات شوراها از پنجشنبه ۲۰ خرداد آغاز شده، افزود: این مهلت پنجشنبه این هفته ۲۷ خرداد به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات و تجمعات در محیط‌های سربسته برای کاندیداها ممنوع و در محیط‌های سرباز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با زمان حداکثر دو ساعت قابل انجام است.

وی توضیح داد: تا کنون مشکلی در فرایند تبلیغات در دو حوزه ریاست جمهوری و شورا گزارش نشده است.

این مسئول با بیان اینکه تدابیر لازم برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات انجام و امکانات لازم در استان البرز فراهم شده است، گفت: در مجموع ۳۰ هزار و ۵۰۹ نفر از عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و مامور، امور اجرایی انتخابات را در هزار و ۳۶۳ شعبه انجام می‌دهند که از این تعداد هزارو ۳۱۴ شعبه ثابت و ۴۹ شعبه سیار است.

وی افزود: در انتخابات شوراها برای کسب ۹۱۹ کرسی رقابت انجام می‌شود که ۱۱۴ کرسی در شورای اسلامی  شهر و ۷۹۸  نفر در شورای اسلامی روستا خواهد بود.

این مسئول گفت:  در مجموع ۳۴۲۲ نفر نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان البرز در  حال رقابت هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۹۸۴ نفر و یعنی ۸۷ درصد شرکت کنندگان را آقایان و مابقی را خانم ها تشکیل داده اند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.