کلاهبردار میلیاردی بعد از ورود به کشور دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: فردی که با جعل مدارک یک ساختمان مسکونی در شهر کرج اقدام به فروش آن کرده و سپس به خارج از کشور متواری شده بود، بلافاصله پس از بازگشت به کشور دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج،سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری ملکی به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد در سال ۱۳۹۷ کلاهبرداران با اطلاع از عدم توانایی جسمی صاحب یک ملک مسکونی در منطقه جهانشهر، اقدام به جعل سند آن واحد مسکونی به نام یک فرد بی سواد کرده و با دادن مبلغی ناچیز او را به محل قرارداد آورده و در یک اقدام متقلبانه ملک را به مالباخته به مبلغ حدود ۴ میلیارد ریال به فروش رسانده و از کشور گریخته‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی مخفیگاه فردی که سند به نام وی خورده بود را در استان همدان شناسایی و با دریافت نیابت قضائی به آن جا اعزام شده و در عملیاتی غافلگیرانه او را دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد که کلاهبردار و جاعل اصلی با همدستی همسرش با دادن مبلغی ناچیز از او درخواست کرده‌اند تا سندی که اطلاعی از جعلی بودن آن نداشته را به نام وی کرده و سپس آن را در مشاور املاک به شخص مورد نظر بفروشند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه با انجام اقدامات اطلاعاتی رد متهمان اصلی پرونده را در یکی از کشورهای اروپایی زده و در حین انجام اقدامات لازم برای جلب آنها از طریق پلیس بین الملل متوجه شدند که نامبردگان به دلیل پایان مهلت اقامتشان از آن کشور دیپورت شده و به کشور بازگشته‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز عنوان کرد: بلافاصله با تلاش‌های شبانه روزی کارآگاهان مخفیگاه متهمان در استان مازندران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبردگان پس از سه سال دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شدند.

وی با اشاره به افزایش قیمت املاک در سال‌های اخیر یادآور شد: هم اکنون کارشناسان قیمت ملکی که در سال ۹۷ کلاهبرداران به مالباخته به فروش رسانده‌اند را بیش از ۴۰ میلیارد ریال برآورده کرده‌اند.

سرهنگ نادربیگی در پایان از شهروندان خواست حتما در حین معامله املاک از اصالت مدارک آن مطمئن شده و سپس وجه آن را پرداخت کنند.

 

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/ شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.