1917 نازل عرضه سوخت مایع در استان البرز مورد آزمون قرار گرفتند

مدیر کل استاندارد البرز گفت:در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اجرای مفاد قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد 1917 نازل سوخت مایع شامل نازل های بنزین معمولی و سوپر ،گازوئیل و نفت سفید در سال 1399 مورد بررسی و آزمون قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج، فتانه شکر الهی اظهار داشت:  نازل‌های سوخت مایع به صورت دوره‌ای در دوره‌های مشخص 2 بار در طول سال و نازل های جایگاه‌های سی ان جی نیز یکبار در سال با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و آزمایشگاه‌های همکار تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران، مورد آزمون قرار می گیرند.

وی افزود: در سال گذشته 1917 آزمون از نازل های سوخت مایع و 164 مورد نیز آزمون از نازل های جایگاه های سی ان جی انجام شده است.

مدیر کل استاندارد گفت : در این بازرسی‌ها اگر عدم انطباقی در دستگاه‌های نازل سوخت دیده شود برای رفع مشکل به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان اطلاع رسانی شده و پس از اصلاح یا تعمیر نازل سوخت ، آزمون مجدد روی آن انجام می گیرد و اگر چنانچه مشکل دستگاهی رفع شود برچسب استاندارد بر روی دستگاه نصب می شود و در غیر اینصورت مالک جایگاه تا زمان اصلاح و تعمیر نازل سوخت امکان بهره برداری از نازل را ندارد.

شکر الهی تصریح کرد: الصاق برچسب استاندارد بر روی دستگاه‌‌های نازل سوخت الزامی است و شهروندان عزیز توجه داشته باشند در جایگاه‌‌ های سوخت قبل از سوختگیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل و تاریخ اعتبار آن دقت کرده و سپس اقدام به سوختگیری نمایند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.