کرج شهر ملی صنایع‌دستی می‌شود

مدیر ‌کل میر‌اث‌ فرهنگی، گرد شگر‌ی و صنایع‌دستی البرز گفت:در صورت موافقت معاونت صنایع‌دستی کشور کرج شهر ملی صنایع‌دستی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز به نقل از از روابط عمومی اداره‌کل میر‌اث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی استان البرز، فریدون محمد‌ی  اظهار داشت: با توجه به اینکه البرز پایتخت اقوام بوده و همچنین گستردگی و تنوع صنایع‌دستی موجود در آن، اقداماتی به منظور تبدیل کرج به شهر ملی صنایع‌دستی در حال انجام است.

وی افزود: اکثرت هنر‌مند‌ان و پراکندگی کارگاه‌ها‌ی تولید‌ی صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در نقاط مختلف البرز لزوم رسیدگی و حمایت در زمینه تهیه مواد اولیه، بر‌پایی نمایشگاه‌ و فروش و بازار‌یابی محصولات تولید‌ی را افزایش داده که این امر موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال می‌شود.

محمد‌ی گفت: همچنین احیا‌ و باز ‌زنده ‌سازی رشته‌ها و هنر‌های فراموش شده در حوزه صنایع‌دستی با اجرا‌ی برنامه‌های مدون از دیگر طرح‌هایی است که در سال پیش‌رو در دست اقدام قرار خواهد گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز عنو‌ان کرد: به منظور جلو‌‌گیر‌‌ی از شیوع ویروس کرونا دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی و هنر‌ها‌ی سنتی به صورت غیر حضوری در رشته‌های مختلف توسط مربیان حرفه‌ای و با تجربه بر‌گزار و در پایان نیز مدرک معتبر به هنرجویان اعطا می‌شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.