آیین مهر پاک در 4 مدرسه کرج برگزار می‌شود

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی آیین مهر پاک در 4 مدرسه کرج به صورت پایلوت برگزار خواهد شد.

به گزارش همگام با البرز  محمدرضا خسروی، رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، از برگزاری مراسم «مهر پاک» در4 مدرسه کرج خبر داد و گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی فضای آموزشی در حوزه تفکیک زباله از مبدا و حفاظت از محیط زیست برای دانش آموزان تحت عنوان مهر پاک در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آموزش تفکیک زباله مبحث مهمی است که لازم است توسط مدارس و تالیف کنندگان کتاب های درسی بیش از پیش به آن پرداخته شود، این آموزش باید به گونه ای باشد که دانش آموزان نه تنها صرفا با یک درس حفظی که با یک درس کاملا کاربردی روبرو باشند و اهمیت این مساله به وضوح برایشان روشن شود.

خسروی اضافه کرد: مدارس یکی از مهم ترین مسئولیت های اجتماعی یعنی فرهنگسازی را به عهده دارند که انجام درست این مسئولیت می تواند آینده روشن تری را پیش روی ما بگذارد؛ به این منظور دانش آموزان به عنوان همیار سازمان مدیریت پسماند معرفی خواهند شد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اضافه کرد: تفکیک زباله از مبدا بهترین روش تفکیک زباله و یکی از راه ها برای کمک به محیط زیست است. برای تفکیک زباله از مبدا باید آن ها را دسته بندی کرد و در سطل های مشخص ریخت.

وی تصریح کرد: در این خصوص سطل‌های تفکیک زباله تهیه شده و در سطح مدارس کرج توزیع می‌شود که امیدواریم دانش آموزان در این امر همراهی کافی را داشته باشند. این مقام مسؤول در پایان یادآور شد: از جمله اقداماتی که در حوزه مدیریت پسماند در دستورکار قرار می‌گیرد، سه شنبه های آموزشی است که در سطح مدارس انجام خواهد شد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.