حمایت درمانی کمیته امداد برای مددجویان البرزی

اجرای طرح غربالگری سلامت مددجویان کمیته امداد البرز ، غربالگری سرطان ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و فشار خون برای زنان سرپرست خانوار و سالمندان به صورت رایگان انجام می شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز رضا البرزی ، مدیرکل کمیته امداد البرز به انعقاد تفاهم نامه با بیش از 14 مرکز تشخیصی و درمانی در سطح استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح غربالگری سلامت مددجویان کمیته امداد البرز ، غربالگری سرطان ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و فشار خون برای زنان سرپرست خانوار و سالمندان به صورت رایگان انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان البرز بابیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مسئله سوءتغذیه است، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه مادران باردار و کودکان زیر پنج سال مددجو و نیازمند غیر مددجو (تا دهک 5) سبد غذایی بصورت شارژ بن کارت هر نفر 350 هزار تومان برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

البرزی افزود : زنان باردار و کودکان مورد حمایت و اقشار آسیب پذیری که دچار عارضه کم خونی و کم وزنی هستند توسط مراکز بهداشتی، درمانی شهری و روستایی و همچنین خانه های بهداشت شناسایی و جهت تعیین سطح نیازمندی و سایر اقدامات بهداشتی به این نهاد معرفی می شوند.

وی ضمن اشاره به پرداخت حق بیمه6 ماهه نخست امسال برای زنان سرپرستان خانواده. افزود: بیمه پایه مددجویان تحت حمایت «خدمات درمانی- اقشار آسیب پذیر» است و ازآنجایی‌که بیمه‌های پایه، کلیه هزینه‌های درمانی را پوشش نمی‌دهند لذا برای کمک به نیازمندان موردحمایت در این زمینه یک بیمه مکمل درمانی در نظر گرفته‌شده است که این افراد با مراجعه به این نهاد و ارائه اسناد و مدارک مربوطه به کارشناسان درمان کمیته امداد بخشی از هزینه‌های درمانی آن‌ها پرداخت می‌شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.