رهایی گروگان 12 ساله در کمتر از 24 ساعت

رییس پلیس آگاهی استان البرز از رهایی دختر 12 ساله ای که به نیت اخاذی از والدینش در شهر کرج ربوده و به استان تهران انتقال داده شد بود خبر داد.

سرهنگ “محمد نادربیگی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری همگام با البرز اظهار داشت: با اعلام این خبر بیان داشت: در ساعت 20:22 دقیقه هفتم اردیبهشت ماه جاری از طریق مرکز پیام یک فقره آدم ربايي که طي آن دختر 12 ساله اي توسط سرنشين يک دستگاه خودرو سمند از جلوي درب منزلش در کرج ربوده شده بود به کلانتری 18 “شاهین ویلا” اعلام شد.

وی افزود: رسیدگی به پرونده آدم ربایی بلافاصله در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان مشخص شد که پس از ربوده شدن نامبرده با خط تلفن وی با شاکي تماس و تقاضاي مبلغ 2 میلیارد ریال وجه نقد در قبال رهايي گروگان کرده و نيز تهديد کرده در صورت عدم پرداخت وجه درخواستي، فرد ربوده شده را خواهد کشت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان به محل وقوع جرم اعزام و بعد از  تحقیق از اهالی محل محرز شد که حوالي ساعت 3 بعد از ظهر، يک دستگاه خودرو سمند که راننده آن يک مرد جوان بود جلوي در منزل آنها پارک کرده و با تهديد وارد منزل شده و از داخل حياط سر و صداي ناشي از درگيري به گوش مي رسيد که در نهايت راننده با زور دختربچه را سوار خودرو کرده و از آنجا متواري مي شود و به قدری سرعت خودرو بالا بوده که قادر به ثبت پلاک خودرو نشده اند.

سرهنگ نادربیگی بیان کرد: در ادامه در بازبيني تصاوير دوربين هاي مداربسته محل وقوع حادثه مشخص شد که شماره پلاک خودرو با کاغذ پوشانده شده است که نتیجه ای حاصل نشده و در نهایت کارآگاهان با به کارگیری شگردهاي خاص پليسي رد آدم ربا را در غرب استان تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت جوانب احتیاطی به گونه ای که به گروگان صدمه ای وارد نشود وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و گروگان را در صحت و سلامت کامل در کمتر از 24 ساعت رها کردند.

وی ادامه داد: متهم دستگیر شده در تحقیقات کارآگاهان اذعان داشت که نقشه ربايش توسط مادر فرد ربوده شده برای اخاذی از همسر سابقش یعنی پدر گروگان که مدتی بوده از وی جدا شده طراحی شده است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.