یک آگهی سبب کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی شد

جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: فردی که با آگهی فروش تراکتور در سایت دیوار از ۵۰ نفر از شهروندان ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس فتا ساوجبلاغ دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز سرهنگ محمد معظمی گودرزی اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده‌های متعدد کلاهبرداری از طریق سایت دیوار برای فروش تراکتور به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از این بود که فردی با آگهی فروش تراکتور در سایت دیوار با قیمتی بسیار نازل، اقدام به فریب سوژه‌های خود کرده و با چرب زبانی نامبردگان را وادار به واریز مبلغی به عنوان بیعانه کرده و پس از دریافت وجه دیگر پاسخ آنها را نمی‌داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: در ادامه ماموران پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و پلیسی و هماهنگی با مقام قضائی، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه در شهرک  ملک آباد شهرستان چهارباغ دستگیر و مقدار زیادی کارت بانکی و تلفن همراه از مخفیگاه او کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهم به ۵۰ فقره کلاهبرداری از این طریق با همدستی دو نفر دیگر، بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته همه مال باختگان این پرونده شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ گودرزی با اشاره دستگیری همدستان متهم در سطح شهرستان چهارباغ، گفت: کارشناسان ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط اعضای این باند را حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در پایان خاطر نشان کرد: کاربران اینترنتی در صورت قصد خرید از سایت های خرید و فروش لوازم دست دوم، قبل از رویت جنس و خریدار، به هیچ وجه مبالغی را به عنوان بیعانه به حساب کسی واریز نکنند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.