اخطار قطع برق را جدی بگیرید

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز گفت: در صورتی که مشترکی به دو اخطار پیامکی توجه نکند برقش قطع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز حسن کریمی  با اشاره به گلایه برخی از مشترکین مبنی بر دریافت اخطار قطع برق اظهار داشت: بر اساس آیین نامه فروش برق، هر مشترک موظف است صورتحساب صادر شده را تا مهلت مشخص شده که در قبض برق قید شده و عموما ۱۰ روزه است، بپردازد در غیر این صورت مشمول اخطار قطع برق می‌شود.

وی در توضیح به اینکه چرا در مواردی که علی رغم نداشتن بدهی قبلی و مصرف پایین حدود ۵۰ هزار تومان، در همان قبض دفعه اول، اخطار قطع برق به مشترک داده شده است، گفت: دفعه اول و دوم ندارد و اگر بدهی بیشتر از ۵۰ هزار تومان باشد، اخطار بدهی صادر و در صورت عدم پرداخت، برق مشترک برق می‌شود.

وی ادامه داد: زمان صدور و پرداخت قبض‌ها مشخص است و در صورتی که مشترکی به دو اخطار پیامکی توجه نکند برقش قطع می‌شود.

کریمی با اشاره به اینکه تعرفه برق برای مشترکان پرمصرف از ابتدای بهمن ماه سال جاری اجرایی شده، اظهار کرد: از اول بهمن ماه، تعرفه برق برای مشترکینی که میزان مصرف آنها بیش از الگو است، به صورت تصاعدی و پلکانی محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح، کسانی که مصرف بیشتری دارند باید هزینه‌های نزدیک به قیمت واقعی و یا غیر یارانه‌ای را پرداخت کنند.

وی توضیح داد: البته پیش بینی شده در این طرح برای مشترکینی که میزان مصرف آن‌ها زیر الگوی کم مصرفی است نیز مشوق‌هایی لحاظ شود.

کریمی با اشاره به اینکه تعداد مشترکان پرمصرف استان زیاد نیست، گفت: بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مشترکین البرزی پرمصرف و مابقی خوش مصرف هستند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/ شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.