مرکز فوریت‌های سایبری در البرز راه اندازی شد

رئیس پلیس فتا استان البرز البرز از راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری در پلیس فتا استان خبر داد و افزود: این مرکز همچون پلیس ۱۱۰ ، به صورت شبانه روزی فعال است و همکاران ما در پلیس فتا به صورت برخط پاسخگوی سوالات شهروندان در خصوص فضای مجازی و جرایم سایبری هستند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز سرهنگ رسول جلیلیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زمان تبلیغات انتخاباتی از ۲۰ خردادماه شروع شده، اظهار داشت: کلیه نامزدها می‎توانند در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۷ خردادماه، نسبت تبلیغات انتخاباتی در فضای واقعی و مجازی اقدام کنند اما باید قانون را رعایت کنند.

وی ادامه افزود: تبلیغات در فضای مجازی باید منطبق با قانون انتخابات باشد و همه کاربران اخلاق انتخاباتی را  رعایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: هرگونه محتوای تبلیغاتی علیه داوطلبان انتخابات از جمله  انتشار صوت، تصویر و فیلم خصوصی خانوادگی نامزدها، نشر یا بازنشر اکاذیب و تخریب کاندیداها جرم است و با  کسانی که رعایت نکنند برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی توضیح داد: بنابراین از همه کاندیداها و کاربران فضای مجازی درخواست داریم تا اقدامات تبلیغاتی را در چارچوب قانون انجام دهند و شهروندان نیز توجه داشته باشند هر لینکی را بازنشر نکنند.

این مقام انتظامی با اشاره به تخلفات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در استان البرز، گفت:  رصد تخلفات تبلیغاتی از پیش از زمان آزادی تبلیغات انتخاباتی آغاز شده و مواردی از جمله تبلیغات زودهنگام مشاهده شده که  برخوردهایی از سوی مراجع قضایی صورت گرفته و به صورت تذکر، هشدار و مسدود سازی صفحات کاندیداها اقدام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در موسم انتخابات مجرمین سایبری فعال می شوند؛  اظهار کرد: مجرمین سایبری با دعوت مردم به گروه‌ها و کانال‌ها و جذب سایر افراد به این فضاها به ازای مبلغی اقدام می‌کنند.

این مسئول افزود: هدف آنها یا جذب فالوور برای فروش است  و یا با وارد کردن  افراد به این  گروه‌ها و کانال ها و دریافت اطلاعات هویتی آنها، از طریق درگاه‌های جعلی و فیشینگ به خالی کردن  حساب افراد اقدام می کنند.

جلیلیان همچنین هشدار داد: برخی مجرمین سایبری با استفاده از نام  کاندیداها و یا جریان انتخاباتی خاص، افراد را برای کمک مالی  به ستاد انتخاباتی اغوا می‌کنند.

وی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند که همه این موارد کلاهبرداری است و در چنین مواردی هیچگونه مبلغی  به حساب این افراد واریز نکنند و مشخصات هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

رئیس پلیس فتا استان البرز از راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری در پلیس فتا استان خبر داد و افزود: این مرکز همچون پلیس ۱۱۰ ، به صورت شبانه روزی فعال است و همکاران ما در پلیس فتا به صورت برخط پاسخگوی سوالات شهروندان در خصوص فضای مجازی و جرایم سایبری هستند. شهروندان می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز از طریق شماره   ۲۱۸۲۷۱۴۸ با مرکز فوریت‌های سایبری استان البرز در تماس باشند و پاسخ سوالات خود  در حوزه فضای مجازی و جرایم سایبری را دریافت کنند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.