البرز در جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد درخشید

رئیس حوزه هنری استان البرز گفت: پانزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در شهرستان بافق استان یزد در جوار امامزاده عبدالله (ع) برگزار شد و دو نماینده از استان البرز نیز در آن حضور داشتند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز محمد مهرابی، رئیس حوزه هنری استان البرز امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: پانزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در شهشدرستان بافق استان یزد در جوار امامزاده عبدالله (ع) برگزار شد و دوشد نماینده از استان البرز نیز در آنور داشتند.

وی با اشاره به بازبینی 180 اثر به صورت نسخه تصویری وشد 42 اثر به صورت حضوری در این جشنواره و با بیان اینکه در نهایت 14 اثر به مرحله نهایی راه یافتند، مطرح کرشدد: نمایش «زنان مقاوم» به کارگردانی مرضیه ذاکری و نمایش «ایران» به کارگردانی شایان فلاحیان از استان البرز نیز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

مهرابی بیان کرد: در بخش بازیگری زن این جشنواره، محیا جهانگیری و هستی امانی برای بازی در نمایش زنان مقاوم مورد تقدیر قرار گرفتند و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره نیز با اهدای دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی به شایان فلاحیان برای نمایش ایران رسید و این نمایش در زمره یکی از پنج نمایش برتر جشنواره قرار گرفت.

رئیس حوزه هنری استان البرز بیان کرد: همچنین رتبه دوم به صورت مشترک با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش زنان مقاوم به کارگردانی مرضیه اکبری رسید. در بخش نمایشنامه نویسی احسان فلاحیان از استان البرز برای نمایش ایران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی به عنوان رتبه اول معرفی شد.

وی با بیان اینکه در بخش جایزه ویژه استاد فرج الله سلحشور نیز سردیس وی و جایزه نقدی به نمایش ایران از استان البرز رسید، اظهار کرد: عناوین و افتخارات کسب شده در این جشنواره ماحصل فعالیت حدودا دو ساله در راستای فعال سازی و سازماندهی و آموزش گروه های تئاتر مردمی بچه های مسجد بود.

مهرابی گفت: گروه های جدیدی در این زمینه شناسایی شده اند و برنامه های آموزشی خوبی برای سال جاری برای آنها در نظر گرفته ایم تا از این طریق اتفاقات بهتری رقم بخورد و بچه های پای کار و متخصص مسجد بتوانند در جشنواره های دیگری در سطوح بالاتر در حوزه های تئاتر و سینما خوش بدرخشند و نسل نوی انقلاب سردمدار این عرصه شود.

پایگاه خبری البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.