نظارت بر عملکرد ناوگان حمل ونقل عمومی البرز تشدید می‌شود

معاون حمل ونقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از اجرای طرح تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان حمل ونقل عمومی استان خبر داد و گفت: تلاش ما این است که مسافران در ایام نوروز سفری ایمن داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری همگام باالبرز میثم قدمی از اجرای طرح تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان حمل ونقل عمومی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به به نزدیک شدن ایام نوروز و آغاز سفرها تدابیری اتخاذ شده تا با تشدید نظارت‌ها بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی استان سفری ایمن برای شهروندان رقم بخورد.

وی افزود: این طرح به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده‌ای به شکل گشت‌های مشترک ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها و پلیس‌راه در کلیه محورهای مواصلاتی، پرخطر و پر تردد و به شکل بازدیدهای میدانی ناوگان عمومی حمل‌ونقل و کنترل مدارک و تجهیزات ایمنی آن‌ها در طول راه‌ها و محل‌های توقف (پایانه‌های مسافری، مقابل پلیس راه‌ها) انجام می‌شود.

معاون حمل ونقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با بیان اینکه در بحث کنترل‌های میدانی ناوگان مسافری، رعایت موارد ایمنی از جمله وجود تجهیزات ایمنی، جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، اسناد و مدارک حمل و نقلی و صورت وضعیت در دستورکار قرار دارد، گفت: نتایج حاصل از گشت و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در استان جمع‌بندی و با شناسایی تخلفات موارد به کمیسیون 11 و 12 استانی ارجاع داده می‌شود تا پس از بررسی مطابق دستورالعمل‌ها رأی لازم صادر شود.

قدمی توضیح داد: در کنار این اقدامات از رانندگانی که قانون را رعایت می‌کنند و کمترین تخلفات را دارند نیز تقدیر خواهد شد و برای کاهش تخلفات رانندگان اجرای فعالیت‌های فرهنگی مختلف نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: مسافران می‌توانند هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد یا شکایت خود را از طریق سامانه 141 مرکز مدیریت راه‌ها به اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ارسال کنند تا در کوتاهترین زمان ممکن به مسائل آنها رسیدگی شود.

پایگاه خبری استان البرز
انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.