طرح پایش تفکیک زباله از مبدا در کرج اجرا می شود

معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از اجرای طرح پایش تفکیک زباله از مبدا خبر داد و گفت: این طرح در سراسر مناطق کلانشهر کرج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز وهاب کاتبی در آئین پایش طرح تفکیک پسماند در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه به دستور قضایی چرخ دستی‌های سطح کلانشهر کرج جمع آوری شدند، گفت: طی این طرح وانت بارها جایگزین چرخ دستی‌ها شده و ضمن در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی پسماندهای قابل تفکیک را از شهروندان دریافت می‌کنند.

معاون فنی اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در ادامه یادآور شد: طی این طرح وانت بارهای متحدشکل در سطح مناطق گشت زنی خواهند داشت.

کاتبی در ادامه با اشاره به اینکه طرح فوق با یک ملودی واحد از سطح مناطق 6، 7 و 8 آغاز شده است، اضافه کرد: 40 خودرو در پهنه ابتدایی حضور داشتند؛ این طرح در 4 پهنه کلانشهر به تفکیک مناطق اعم از (1، 2 و 10 ) – (5 و 9) و (3 و 4) اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچنین در مسیر فرهنگ سازی تفکیک زباله (خانه بازیافت) نیز راه اندازی شدند، اظهار کرد: نخستین خانه بازیافت کرج در خیابان شهیدبهشتی نبش تالار شهیدان نژاد فلاح نصب شده است و 3کانکس دیگر تا پایان هفته نصب خواهد شد.

این مقام مسؤول ادامه داد: طبق برنامه ریزی پیش بینی شده تعداد خانه های بازیافت تا پایان سال به 30 عدد خواهد رسید.

کاتبی در پایان خطاب به شهروندان گفت: خواهشمندیم تفکیک زباله از مبدا توسط شهروندان آغاز شود تا ضمن حفاظت از محیط زیست به بازیافت پسماند نیز کمک کنند و همچنین از بسته های تشویقی هم برخودار خواهند شد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.