خبرنگاران، مطالبه گر باشند و نقش روابط عمومی را بازی نکنند

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز گفت: انتظار می رود اصحاب رسانه مطالبه گری را ملاک عمل و فعالیت خود قرار دهند و نقش روابط عمومی ادارات و سازمان ها را نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز رضا عباس زاده، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز امروز در نشست خبری با اعضای این مجموعه گفت: مسئله اقتصاد و معیشت اصحاب رسانه از اهمیت بسیاری برخوردار است که ما نیز پیگیری های لازم را در این زمینه صورت می دهیم اما حمایت متولیات امر در استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بیشتر باشد.

وی ضمن قدردانی از حمایت ها و همراهی های معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، به دغدغه خبرنگاران در خصوص توزیع عادلانه آگهی ها اشاره و مطرح کرد: برخی رسانه ها به منظور تحقق اهداف و نقش و جایگاه اجتماعی خود مطالبه گری و تلاش می کنند و برخی دیگر نیز اشتغال دولتی دارند و در راستای منافع آن مجموعه گام بر می دارند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز بیان کرد: برخی اصحاب رسانه مطالبی را در فضای مجازی عنوان و اقدام به مطالبه گری می کنند که به نتایج خوبی منتج شده است. خانه مطبوعات و رسانه ها یک انجمن یا تشکل صنفی است که اختیارات آن تحت نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و خود به تنهایی اختیار تایید یا حذف اعضا را ندارد.

عباس زاده با اشاره به وظایف ۱۸ گانه خانه مطبوعات مطرح کرد: در طول سه سال گذشته، ۴۴ جلسه هیئت مدیره این مجموعه برگزار شده که از این تعداد ۲۹ جلسه رسمی بوده و ۹۹ مصوبه داشته که از این تعداد ۹۳ مورد محقق شده است. برگزاری جشنواره مطبوعات، مسابقات مختلف و تورهای گردشگری، امور رفاهی و برگزاری نشست هم اندیشی با مسئولین از جمله اقدامات ما بوده است.

وی عنوان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان البرز، چهار میلیارد تومان بودجه به ساخت خانه مطبوعات این استان اختصاص یافت که از این مقدار، دو میلیارد تومان در اختیار ارشاد است و در حال رایزنی برای انتخاب مشاور هستیم که حدود پنج ماه به طول انجامیده است. قول مساعد به ما داده شده که تا هفته دولت، فضای ۶۰۰ مترمربعی خانه مطبوعات در شهرک اداره تحویل داده می شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز، مرکز نیکوکاری و … مطرح کرد: تفاهم نامه ای نیز با کانون وکلا منعقد شده تا خبرنگاران بتوانند زمانی که در درگیری با ارگان های دولتی در مورد اخبار، نیاز به وکیل دارند، به صورت رایگان از این امکان بهره مند شوند.

عباس زاده خاطرنشان کرد: نشست هایی نیز با اداره کل امور مالیاتی، بازرسی و بیمه در خصوص مشکلات بیمه ای و مالیاتی اصحاب رسانه برگزار و راهنمایی های لازم بدین منظور انجام شده است. رسانه ها از پرداخت مالیات معاف هستند اما این امر منوط به ارائه اظهارنامه مالیاتی است و در صورتی که ارائه نشود، رسانه مربوطه مشمول ۱۵ درصد جریمه می شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.