دولت در شرایط تحریمی باید دست فعالان اقتصادی را باز می‌گذاشت

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه دولت در شرایط تحریمی باید دست فعالان اقتصادی را باز می‌گذاشت، گفت: بخش خصوصی واقعی نیازی به وام و رانت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در نشست هم اندیشی با برخی از فعالان اقتصادی استان البرز که در محل اتاق و با حضور نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به نگاه متفاوت مجلس یازدهم به مسائل بخش خصوصی اظهار داشت: مجلس کنونی در رابطه با بحث قانون اتاق بازرگانی ورود کرده و این نشان می دهد که دغدغه مجلس نگاه سیستماتیک به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب شعار امسال را بر مبنای تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها” نامگذاری کرده اند، افزود: چندین سال متوالی است که نامگذاری سال و انتخاب شعار آن در حوزه اقتصادی بوده است و این نشان از اهمیت ویژه این حوزه دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در رابطه با قانون بهبود فضای مستمر کسب و کار بیان کرد: حرف بخش خصوصی از سال ۹۰ تاکنون این بوده است که فضا را آماده کنید تا ما وارد میدان شویم.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی واقعی نیازی به وام و رانت ندارد، افزود: تنها نیاز فعالان این عرصه قانونگذاری و آیین نامه‌های آن است، قانونی که می‌گوید قبل از شروع هرکاری، بخش خصوصی هم از آن مطلع شود، اما بعد از گذشت چندین سال هنوز چنین قانونی در کشور اجرایی نشده است.

رضایی با اشاره به اینکه ماهیت تحریم کاهش ارتباطات با دیگر کشورها و به عبارت ساده تر ایزوله شدن اقتصاد است، افزود: دولت در شرایط تحریمی باید دست فعالان اقتصادی را باز می کرد اما متاسفانه در کشور به سمت اقتصاد بسته حرکت کردیم.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.