نمی‌توانیم به این زودی‌ها ماسک را از روی صورت‌هایمان برداریم

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ویروس جهش یافته هندی را بسیار کشنده‌تر و پر قدرت‌تر از سایر ویروس‌های کرونا برشمرد و گفت: نمی‌توانیم به این زودی‌ها ماسک را از روی صورت‌هایمان برداریم و باید بیش از گذشته اصول بهداشتی را رعایت کنی

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج، مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و رییس اورژانس و فوریت‌های پزشکی، ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه،اظهار داشت: شرایط بیمارستان‌های البرز مساعد نیست و هزار و ۷۰ بیمار کرونایی بدحال تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به خستگی بیش از حد کادر درمان و روند افزایشی مراجعه بیماران به مراکز درمانی،افزود: در سال گذشته کادر درمان سخت‌ترین شرایط را تحمل و تجربه کردند و در خط مقدم کرونا بوده اند.

وی تصریح کرد: برداشتن ماسک به این زودی‌ها ممکن نخواهد بود، حتی ممکن از در صورت عدم رعایت اصول و نکات بهداشتی شرایط بدتری در انتظار ما باشد.

بابایی با بیان اینکه متاسفانه طی هفته‌های اخیر شاهد سویه جدیدی از این ویروس به نام کرونای هندی هستیم، اظهار کرد: این ویروس قدرت شیوع و کشندگی آن به مراتب از سویه‌های قبل بیشتر است و در هند فاجعه به بار آورده است.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه از هفته آینده تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال شروع می‌شود، گفت: قرار است سامانه‌ای طراحی شود که گروه‌های اولویت ‌دار در آن خود اظهاری کرده و بعد از آن از طریق دانشگاه علوم‌پ زشکی مطلع شوند که برای تزریق واکسن به کجا مراجعه کنند.

این مسئول افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون دومین گروه اولویت ‌دار به ترتیب تزریق واکسن به افراد بالای ۷۵، ۶۵، افراد با بیماری زمینه‌ای مزمن و… آغاز می‌شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.