بیش از ۲۵۰۰ مخزن زباله در کرج وجود دارد

معاون خدمات شهر شهرداری کرج گفت: روزانه حدود ۷۰۰ تن زباله در کرج تولید می‌شود و اگر این حجم از زباله را بر تعداد مخازن موجود تقسیم کنیم، متوجه می شویم حتی اگر تمام زباله های تولیدی شهروندان در مخازن جای داده شود، تعدادی مخزن خالی باقی می‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز غلامرضا رضوانیظهر امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از سازمان مدیریت پسماند و مرکز دفن زباله حلقه دره اظهار داشت: طرح یک روز در میان زباله با همکاری شهروندان را تا آخر امسال در محلات کرج اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در صورت همکاری شهروندان، این طرح بعد از حدود چهار دهه و برای اولین بار در کرج اجرایی می‌شود، افزود: این طرح از چند سال گذشته در برخی از کلانشهرها مثل اصفهان اجرایی و با استقبال زیادی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه  تعداد مخازن زباله کرج از استانداردهای تعیین شده بیشتر است، گفت: روزانه حدود ۷۰۰ تن زباله در کرج تولید می‌شود و اگر این حجم از زباله را بر تعداد مخازن موجود تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم حتی اگر تمام زباله‌های تولیدی شهروندان در مخازن جای داده شود، تعدادی مخزن خالی باقی می‌ماند.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ مخزن زباله در کرج وجود دارد ولی به هر محله که مراجعه می‌کنیم ساکنان درخواست نصب مخازن جدید دارند.

رضوانی با اشاره به اینکه طرح جمع آوری یک روز در میان زباله در گام اول در محله چهارصد دستگاه اجرایی شده، توضیح داد: در حال حاضر  زباله‌های ساکنین این محل در روزهای زوج جمع آوری می‌شود و برای موفقیت بیشتر این طرح روزها جمعه هم به این روزها اضافه شده است.

وی ابراز کرد: با توجه به تغییر برخی عادات در میان شهروندان، زمان اعلامی برای گذاشتن زباله در مقابل منازل در محله چهارصد دستگاه از ساعت ۹ شب به ۱۱ تغییر کرده است..

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد ساکنان محله چهارصد دستگاه از اجرای این طرح رضایت داشته اند، گفت: اگر ساکنان محلات دیگر هم به همین میزان همکاری داشته باشند، تا اخر امسال شاهد اجرای این طرح در اغلب مناطق خواهیم بود.

وی ابراز کرد: بدون شک هیچ طرحی از ابتدا بازخورد و اثر بخشی لازم را ندارد و در خصوص طرح جمع آوری یک روز درمیان زباله هم مردم باید صبور  بوده و همکاری لازم را با مدیریت شهری داشته باشند.

وی اضافه کرد:  استاندارد نگهداری زباله تر در فضای باز حدود سه روز است و انباشت بیشتر از مدت مذکور، مشکلات زیست محیطی و بهداشتی به همراه دارد.

معاون خدمات شهر شهرداری کرج با اشاره به اجرای پاکداشت جاده حلقه دره( شهرک ابریشم ) که صبح امروز توسط ۵۰۰ نفر از پاکبانان شهرداری برگزار شد، گفت: بنا شده هر ماه یک محدوده از مسیر منتهی به حلقه دره پاکسازی شود.

وی افزود: درصدد نظارت بیشتر بر نحوه جابه جایی زباله توسط ماشین آلاتی هستیم که توسط پیمانکاران برای این کار بکار گرفته شده اند، گفت: حمل زباله استانداردهایی دارد که شهرداری باید نظارت بیشتری در این خصوص داشته باشد.

رضوانی اضافه کرد: این سبدها به منبعی برای آلودگی، سرازیر شدن شیرابه، تجمع حیوانات موذی و فعالیت زباله گردها تبدیل شده بود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.