اجرای طرح تشدید کنترل ترازوها و پایش استاندارد کالا در البرز آغازشد

سرپرست اداره کل استاندارد البرز از اجرای طرح تشدید نظارت بر ترازوهای مراکز صنفی با اولویت مواد غذایی در بازار مصرف استان با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج امیر هوشنگ قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان البرز  ضمن تقدیر از اصناف مؤمن، اخلاق گرا و با انصاف البرز که حقوق مصرف کنندگان را رعایت می کنند گفت: با معدود کسبه متخلف که کم فروشی را پیشه کرده اند طبق ضوابط قانونی برخورد خواهد شد.

وی افزود: در برنامه نظارت بازرسان از فروشگاه ها اگر ترازوی مغایر با استاندارد مشاهده شود ازچرخه حذف می شود و صاحبان این فروشگاه ها ملزم به تعمیر یا تعویض ترازوی مشکل دار می باشند.

سرپرست اداره کل استاندارد البرز گفت: نظر به اهمیت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و احتمال کم‌فروشی وسایل توزین واحد های صنفی به صورت مستمر مورد بازدید بازرسان قرار می گیرند.

همچنین علاوه بر نظارت مستمر اداره کل استاندارد البرز بر بازار مصرف، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، ناظران اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی نیز در اقدامی مشترک در نظارت و پیشگیری از تخلفات صنفی به ویژه در بحث کم فروشی و گرانفروشی در سطح استان حضوری فعال دارند.
قاسمی گفت: چنانچه آزمون وسایل توزین فروشگاه ها با استاندارد مطابقت داشته باشد ، برچسب تاییدیه روی این وسایل الصاق می‌شود .

در غیر این‌صورت با استناد به ماده‌ 10 قوانین سازمان ملی استاندارد ضمن جمع آوری ترازوهای فاقد استاندارد، متخلفان جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.