پویش «همراهان سفر ایمن» در البرز برگزار می‌شود

پویش همراهان سفر ایمن همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه 1400 در البرز آغاز می‌شود و تا 15 فروردین 1401 ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز  علی زندی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: پویش همراهان سفر ایمن همزمان با سراسر کشور در استان البرز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این پویش از 25 اسفندماه 1400 آغاز می‌شود و تا 15 فروردین 1401 ادامه دارد، افزود: مخاطبان این پویش مسافران نوروزی(رانندگان و اعضای خانواده آنها به ویژه مادران، کودکان و نوجوانان) و رانندگان خودروهای سنگین و حمل و نقل عمومی هستند.

این مسئول، کمک به افزایش ایمنی خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی و ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و رفتار درست رانندگی را از مهمترین اهداف برگزاری این پویش عنوان کرد.

زندی‌فر تصریح کرد: به‌کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر، کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن فرهنگ و هنر ایران، کمک به احیای نمایش‌های ایرانی به ویژه نمایش‌های آیینی سنتی بومی مقصد و کمک به احیای موسیقی ایرانی به ویژه موسیقی‌های بومی و مقامی شهر مقصد از دیگر اهداف اجرای این پویش است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با تاکید براینکه پویش همراهان سفر ایمن با روش‌های گوناگون و با استفاده از قابلیت‌های مختلف رشته‌های هنری سعی دارد آموزش و افزایش دانش عمومی نسبت به فرهنگ صحیح رانندگی را ارتقا دهد، گفت: ایستگاه این پویش در استان البرز در  محور کرج-چالوس جانمایی شده است و مسافران با حضور در این مکان علاوه بر رفع خستگی می‌توانند از برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مثل استندآپ کمدی، نمایش عروسکی، موسیقی، گرفتن عکس یادگاری در کنار هفت‌سین، تماشای کلیپ‌های ایمنی و  فیلم جاذبه های شهرهای ادامه مسیر بهره‌مند شوند.

وی همچنین از برگزاری مسابقه عکس سلفی در این پایگاه نورزوی خبرداد و گفت: شرکت‌کنندگان در این پویش می‌توانند درکنار این پایگاه از نمادهای ایمنی و پیام‌های آموزشی رانندگی یک عکس سلفی از خود و خانواده‌شان بگیرند و یا از یکی از پیام‌های ایمنی یا صحنه‌های آموزنده در طول سفر را که دیده‌اند عکاسی و آن را به همراه یک پیام ایمنی در صفحه‌های مجازی منتشر کنند.

این مسئول با بیان اینکه شرکت‌کنندگان باید عکس و پیام منتشر شده را به دبیرخانه مسابقه در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ارسال کنند، افزود: در نهایت به تعدادی از شرکت‌کنندگان مسابقه به قید قرعه از سوی اداره‌کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای البرز هدایایی اهدا می‌شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.