مهلت بخشش جرایم دوبل شده تا پایان دی ماه است

رئیس پلیس راهور کرج با اشاره به اینکه مهلت بخشش جرایم دوبل شده تا پایان دی ماه است، گفت: رانندگانی که تا پایان دی ماه نسبت به پرداخت جرایم خود اقدام کنند، صرفا باید اصل جریمه را پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز علی محمد آقاجانی  با اشاره به گلایه شهروندان در خصوص قفل ترافیکی برخی از خیابان‌های کرج به ویژه در ساعات پایانی عصر اظهارداشت: طی سال‌های گذشته شاهد افزایش قابل توجه جمعیت و به واسطه آن افزایش تعداد خودروهای کرج بوده‌ایم.

وی افزود

: به عنوان مثال از میدان شهدا تا چهارراه طالقانی چند صد مطب درمانی وجود دارد و که اغلب شاغلان این واحدها دارای خودرو هستند. علاوه بر این، بیشتر مراجعین این مطب‌ها به واسطه بیماری‌ای که دارند با خودروی شخصی تردد می کنند که همین نیز باعث ترافیک در این محدوده می‌شود.

وی افزود: خیابان‌ها ظرفیت مشخصی دارند و گاهی کشش تردد این حجم از خودروها را ندارند و همین باعث ایجاد ترافیک می‌شود.

وی ابراز کرد: در شرایط فعلی حمل با جرثقیل و جریمه هم تاثیر چندانی در کاهش ترافیک ندارد و باید به فکر راه حل اساسی مثل ایجاد پارکینگ عمومی در محدوده خیابان‌های پرتردد کرد.

سرهنگ آقاجانی در ادامه به مشکل پرتاب زباله و ته سیگار از خودروها اشاره کرد و گفت: هرچند در صورت مشاهده، اعمال جریمه برای رانندگان متخلف صورت می‌گیرد ولی اصلاح رویه موجود بیشتر از اینکه با برخورد قهری حل شود به فرهنگ سازی نیاز دارد.

این مسئول با اشاره به نحوه برخورد با رانندگانی که شیشه خودروی خود را دودی کرده اند، اضافه کرد: در حالت استاندارد، باید از سه متری سرنشین و راننده مشخص باشند و در غیر این صورت اعمال جریمه صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مهلت بخشش جرایم دوبل شده تا پایان دی ماه است، گفت: در این خصوص اطلاع رسانی شده و بعید به نظر می‌رسد تمدید شود.

وی ابراز کرد: بر اساس رانندگانی که تا پایان دی ماه نسبت به پرداخت جرایم خود اقدام کنند، صرفا باید اصل جریمه را پرداخت کنند.

رئیس پلیس راهور کرج در ادامه در پاسخ به دلیل دیر صادر شدن کارت‌های خودرو هم گفت: تراشه‌هایی روی این کارت‌ها وجود دارد که وارداتی است و فعلا مشکلاتی در واردات آنها ایجاد شده است.

آقاجانی توضیح داد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته بنا شده به جای تراشه از QR COD در این کارت‌ها استفاده شود تا بازه زمانی صدور کاهش یابد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.