موسسه رازی در کنترل بیماری های دام و طیور نقش برجسته ای دارد

معاون بهداشتی و پیشگیریزسازمان دامپزشکی کشور با اشاره به نقش برجسته و مهم موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی در پیشگیری و کنترل بیماری های دام و طیور، گفت: نتایج درخشانی از استفاده از واکسن های رازی دریافت کردیم.

به گزارش پایگاه خبری همخگام با البرز از کرج سید بهمن نقیبی در جمع خبرنگاران البرزی  با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباطات بین سازمان دامپزشکی و موسسه رازی که نقش مکمل یکدیگر را در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری های دام و طیور دارند، در بهترین سطح در طی سالیان اخیر قرار دارد، اظهار داشت: موسسه رازی ثابت کرده تامین کننده تعداد قابل توجهی از واکسن های حوزه دامپزشکی به ویژه دام و طیور است و در کنترل بیماری ها نقش مهمی ایفا می کند.

وی افزود: با قاطعیت اعلام می کنیم در بسیاری از موارد که که بررسی هایمان را در عرصه فارمی در ارتباط با واکسن های تولیدی موسسه رازی انجام دادیم نتایج بسیار درخشانی دریافت کردیم.

وی ضمن تقدیر و‌تشکر از مجموعه موسسه رازی، بیان کرد:  انتظار داریم این همکاری ها با موسسه رازی به گونه ای استمرار پیدا کند که نتایج آن به بهره برداران عرصه دامپزشکی که همان دامداران هستند، (چه در بعد صنعتی و عرصه تولید و چه به عنوان اسباب معیشت مردم) بتوانیم رسالت اصلی خود را در این زمینه انجام دهیم.

وی در خصوص واردات واکسن های طیور بیان کرد: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین کننده ایفا می کند و البته کیفیت واکسن ها نیز موضوعی غیرقابل چشم پوشی است. تعدادی از واکسن ها در کشور تولید نمی شوند و به ناچار ناگزیر به واردات هستیم.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.