همسان سازی استاندارد کالا اجرایی شد

رییس سازمان ملی استاندارد کشور از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری برای همسان سازی استاندارد کالا خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری همگام با البرز از کرج غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: اگر چه سطح استاندارد ما هم سطح جهانی است ولی برای بعضی از محصولات در نظر داریم ارزیابی انطباق را ایجاد کنیم تا وفق مقررات کشورهای دیگر نظام جامع انطباق را عملیاتی تا مشکلات این بخش مرتفع شود.

وی از تسهیل سازمان استاندارد در حوزه تولید برای حمایت از حقوق شهروندان و مصرف کنندگان هم خبر داد.

شریعتی اضافه کرد: بسته های حمایتی می تواند کاهش مسائل و بروکراسی اداری را در برداشته باشد و تولید کننده ضمن رعایت همه شیوه نامه‌های استاندارد، کالای خوب را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران ضمن تقدیر از مجموعه هلدینگ زر به دلیل کیفیت بالای محصولات گفت: این مجموعه تولیدی علیرغم کثرت تولید، در تمامی نمونه برداریهای آنها هیچ عدم انطباق و مردودی مشاهده نشده و پایه و اساس محصولات مجموعه بر اساس کیفیت بوده و کیفیت در این مجموعه حرف اول را میزند.

وی افزود: در حال حاضر گروه صنعتی و پژوهشی زر به بیش از ۵۰ تا ۶۰ کشور جهان محصول خود را صادر می کند و هیچ مشکلی در حوزه استاندارد کالا در سایر کشورها ندارد.

مدیر عامل گروه صنعتی و پژوهشی زر نیز از افزایش ایجاد اشتغال با تکمیل طرح های هلدینگ زر در آینده نزدیک خبر داد.

مهدی امینی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ نیرو در ۱۸ مجموعه تولیدی، خدماتی و دانشگاهی گروه صنعتی و پژوهشی زر مشغول به کار هستند که با تکمیل فرآیند تولید در این بخش‌ها این میزان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: گروه صنعتی و پژوهشی زر با بالاترین سطح رشد، کیفیت و تکنولویی R&D توانسته به استانداردهای جهانی دست پیدا و محصول خود را به کشورهای اروپایی محصول صادر کند.
امینی اظهار داشت: گروه صنعتی و پژوهشی زر توانسته با کمک جوانان ایرانی و استفاده از تکنولوژی و دانش روز دنیا، زیر ساخت های خوبی را ایجاد کند و بتواند به استانداردهای روز جهانی برسد.

در پایان این بازدید رییس سازمان استاندارد ایران در نشستی مسائل و مشکلات گروه صنعتی و پژوهشی زر را بررسی نمود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.