ساماندهی پرنده‌فروشان میدان کرج در بوستان طبیعت

رئیس اداره ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج گفت:پرنده‌فروشان میدان کرج در بوستان طبیعت ساماندهي شدند.

به گزارش پايگاه خبري همگام با البرز محمد رضایی نوری با اشاره به بازدید از طرح انتقال و ساماندهی پرنده فروشان میدان کرج به سایت احداثی توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری واقع در خط ۴ حصار (پارک طبیعت) که با حضور جانشین معاون دادستانی ناحیه یک، معاون دامپزشکی و مدیر حقوقی دامپزشکی شهرستان کرج انجام شد، اظهار داشت: فاز اول این پروژه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع احداث می‌شود که در آن ۱۲ باب غرفه به مساحت ۴۵ مترمربع پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در احداث غرفه‌ها تلفیقی از سبک معماری نوین و سنتی لحاظ شده است، گفت: در فاز نخست سایت قرنطینه پیش‌بینی شده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دامپزشکی فضای زیبا برای شهروندان به منظور خرید پرنده‌های زینتی فرآهم شود.

رئیس اداره ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج اضافه کرد: در حال حاضر این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رضایی نوری به دغدغه‌های ساکنان میدان کرج در خصوص مشکلات زیست‌محیطی ناشی از فعالیت این صنف در مجاورت واحدهای مسکونی اشاره کرد و گفت: نکته حائز اهمیت این است مطابق بند «ک» ماده ۳۰ قانون نظام صنفی کشور ایجاد مجتمع‌های صنفی تخصصی برای انتقال مشاغل مزاحم و صنوف دارای مزاحمت‌های صنفی و آلایندگی زیست‌محیطی تکالیف قانونی اتحادیه‌های صنفی مربوطه است.

وی به تعامل و حمایت رئیس و نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز اشاره کرد و گفت: برای اجرای طرح انتقال مصالح فروشان سطح شهر به اراضی ورزان و ایجاد زیرساخت شهر خدمات خودرویی اقدامات موثری در دست اجرا است امیدواریم با همکاری سایر دستگاهای اجرایی و مانع‌زدایی در کارگروه ساماندهی مشاغل شهری با ریاست فرماندار شهرستان کرج مطالبات شهروندان جامعه عمل پوشانده شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهاي پيام/شراره كهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.