مشکل شرکت صنعتی اشتهارد با ورود دستگاه قضایی برطرف شد

رییس کل دادگستری شهرستان اشتهارد از برگزاری نشست با صاحبان صنایع این شهرستان خبر داد و گفت: پس از برگزاری این نشست‌ها مشکل و در راستای تحقق شعار سال جاری دستورات لازم جهت رفع مشکلات صادر شد و توسعه زیرساخت‌ها در دستورکار قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري همگام با البرز علی بستامی، امروز در جمع اصحاب رسانه که در بستر فضای مجازی برگزار شد،اظهار داشت: در پی دستور رئیس کل دادگستری استان البرز، نشستی با نمایندگان صاحبان صنایع اشتهارد برگزار و مصوب شد.

رئیس دادگستری شهرستان اشتهارد با بیان اینکه بر اساس جدول زمانبندی، موانع متوقف کننده فعالیت های واحدهای تولیدی شهرستان برطرف شود،افزود: در راستای تحقق شعار سال «تولید، مانع زدایی و پشتیبانی» و برنامه‌های تحول قضایی دادگستری استان البرز و همچنین دستورات اکید رئیس کل دادگستری استان البرز، مشکلات اساسی شهرک ‌صنعتی که سابقا مورد شناسایی قرار گرفته و چندین جلسه نیز در این خصوص برگزار شده بود مورد پیگیری قرار گرفت.

بستامی افزود: با توجه به اولویت‌ها و نارضایتی‌هایی که از طرف صنعتگران این حوزه وجود داشت با ورود جدی و خوب دستگاه قضا و اهتمام فرماندار و اعضای شورای تامین و همراهی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز و معاون فنی این شرکت، مصوبات عملی و کاربردی خوبی جهت رفع مشکلات قدیمی صنایع این شهرستان مصوب و عملیاتی شد.

وی با اشاره به پیگیری های دادگستری این شهرستان در خصوص مصوبات نشست که در نتیجه آن اعتباری بالغ بر بیست میلیارد تومان در برآورد اولیه به این موضوع یافته، تشریح کرد:  تصفیه‌خانه شهرک صنعتی اشتهارد دارای نواقصی بود که امکان تکمیل آن توسط شرکت خدماتی به علت بار مالی زیاد میسر نبود ولی آز آنجایی که تصفیه مواد آلاینده خروجی صنایع و جلوگیری از رها شدن آن در محیط زیست و حفظ بهداشت ضرورت داشت و همچنین نیاز مبرم فضای سبز و برخی صنایع به پساب تصفیه خانه، تکمیل این تصفیه خانه به شرکت شهرکهای صنعتی استان سپرده شد که این شرکت مکلف شد تا شهریور ماه امسال، تصفیه خانه را به صورت کامل تکمیل و به بهره برداری برساند.

وی افزود: با توجه به کمبود شدید آب پیش آمده برای صنایع مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد، شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز متعهد شد چهار دستگاه ژنراتور پرقدرت برای چاه های اصلی طی حداکثر دو هفته آینده خریداری و تجهیز کند؛ یک دستگاه از ژنراتورهای اکنون فراهم شده است که با راه اندازی آن در صورت قطع برنامه ریزی شده برق، آب قطع نشده و جریان آب برای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی جریان خواهد داشت.

بستامی دیگر مصوبه این نشست را حل مشکل پوسیدگی لوله‌ها و پمپ آب بیان کرد و گفت: در این راستا مقرر شد که ظرف حداکثر دو هفته تمام چاه های آب و پمپ های مستقر در چاه های شهرک صنعتی، توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز تعمیر، تعویض و اورهال شوند تا ضمن جلوگیری از هدر رفت آب، موجب افزایش دبی آب استحصال شده شود.

وی ادامه داد: همچنین مصوب شد برای تامین آب مورد نیاز شهرک صنعتی اشتهارد، انتقال بخشی از آب «قنات قاضیون» به شهرک از طریق خط لوله به طول  ۲.۱ کیلومتر انجام شود که لوله مورد نیاز توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان در حال  خرید و عملیاتی شدن است.

این مقام قضایی در پایان بیان کرد: با توجه به تکلیف قانونی و تعهد شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز و پیگیریهای مستمر ستاد اقتصاد مقاومتي دادگستری کل استان البرز نسبت به تسریع در اجرای مصوبات فوق الذکر، انتظار می‌رود که شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز مطابق زمان‌بندی تعیین شده برای مصوبات، نسبت به اجرای مصوبات در زمان تعیینی اقدام کند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره كهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.