تا کنون حدود ۱۷۵ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت:  تاکنون حدود ۱۷۵ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است.

محمد فتحی در گفت وگو با خبرنگار همگام با البرز اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون حدود ۱۷۵ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است و تمام تلاش سیستم بهداشتی بر توزیع و تزریق عادلانه واکسن بوده است.

فتحی افزود: متاسفانه شاهد گونه‌های جهش یافته و جدید این ویروس هستیم که باید نهایت دقت و هوشیاری را نسبت به گونه جهش یافته کرونا (  دلتا) که در اروپا و انگلیس هم رایج شده است داشته باشم.

فتحی در خصوص آخرین وضعیت کرونا در البرز هم گفت: از دیروز تا امروز  ۷ تیر ۱۴۰۰، ۸۶ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی عنوان کرد: مجموع کل  موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز ۴۷ هزار و ۴۶۶  نفر  است.

فتحی با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد ۵۵۱ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این تعداد، ابتلای  ۱۸۷  نفر به بیماری  کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۴۲۶۰ نفر رسیده است.

فتحی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۴۲ هزار و ۶۵۱ نفر از مراکزدرمانی ترخیص شده‌اند.

گفتنی است استان البرز با بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت به حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا نیازمند است اما تاکنون فقط ۱۷۵ هزار دوز واکسن در این استان تزریق شده است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/الناز کوهزاده

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.