ارزیابی بیش از 100 ماده ضدعفونی کننده ویروسی مراکز مختلف کشور در موسسه رازی

مدیر کنترل کیفیت فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: در مدت همه گیری کووید 19، بیش از 100 نمونه ماده ضدعفونی کننده ویروسی از مراکز مختلف کشور برای ارزیابی به موسسه رازی ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز سینا سلیمانی با اشاره به کنترل کیفیت بیش از 60 فرآورده بیولوژیک در موسسه رازی گفت: این فرآورده ها شامل انواع واکسن های ویروسی، باکتریایی، انگلی، واکسن های زنده، غیرفعال و واکسن های نوترکیب، انواع سرم های درمانی، فرآورده های خونی، کیت ها و آنتی ژن های تشخیصی هستند که با انجام آزمایش های مختلف براساس منابع معتبر بین المللی تحت فرآیندهای کنترل کیفیت قرار می گیرند.

وی افزود: در این مجموعه تمام آزمایش های برون تنی و درون تنی روی فرآورده ها انجام می شود. در سال های اخیر به ویژه از سال 1399 برنامه ریزی مناسبی برای معتبرسازی آزمایش های کنترل کیفیت اجرا شده که گام بلندی در ارتقای سطح کیفی تست های کنترل کیفیت به شمار می آید.

سلیمانی با اشاره به ریشه کنی بیماری هایی مانند فلج اطفال و کنترل بیماری هایی مانند سرخک در کشور اظهار کرد: این موفقیت های بزرگ سیستم بهداشت و درمان کشور، مرهون تولیدات موسسه رازی است و کنترل کیفیت فرآورده در کسب این دستاوردها نقش به سزایی داشته است.

وی افزود: واکسن نوترکیب رازی کووپارس نیز که برای کنترل و مهار ویروس کووید 19 به دست محققان توانمند موسسه رازی ساخته شده، در تمام آزمایش های کنترل کیفیت نتایج مطلوبی به همراه داشته است.

مدیر کنترل کیفی موسسه رازی همچنین از ارزیابی 100 نمونه ماده ضدعفونی کننده ویروسی توسط کنترل کیفی موسسه خبر داد و گفت: مجموعه مدیریت کنترل کیفیت علاوه بر کنترل فرآورده های داخل موسسه، خدمات استراتژیکی در سطح کشور ارائه می دهد. در ابن ارتباط در مدت همه گیری کووید 19، بیش از 100 نمونه ماده ضدعفونی کننده ویروسی به ویژه در مورد کرونا ویروس از مراکز مختلف کشور ارسال و در بخش کنترل واکسن های ویروسی مورد ارزیایی قرار گرفت و گواهی های مربوطه صادر شد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.