جاده هشتگرد_طالقان فردا زیر بار ترافیکی می رود

نماینده عالی دولت در استان البرز از افتتاح جاده هشتگرد طالقان که بیش از ۲ دهه مورد نیاز و انتظار مردم بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی با اعلام این خبر، اظهار داشت: بر این اساس فردا یکشنبه 9 خرداد ماه 1400 با تدابیری که اندیشیده شد، این پروژه مهم مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در مدت 2 سال پیگیری مجدانه و جلب توجه و اعتبارات ملی، شاهد 37 درصدد پیشرفت در پروژه معطل مانده هشتگرد طالقان بودیم و اکنون نیز این پروژه مهم و حیاتی پس از 2 دهه انتظار مردم آماده بهره برداری است.
شهبازی با بیان اینکه این جاده از سال 79 آغاز شده، افزود: در مدت 2 سال اخیر، تمامی موانع پیشرفت این پروژه که در حدود مسئولیت دولت بود با پیگیری های جدی برطرف شد تا پیمانکار با فراغ بال به کار خود ادامه دهد.
وی گفت: در ابتدا این مسیر یک جاده دسترسی روستایی بود و زیرساخت مناسبی برای آن تامین نشده بود ولی اکنون تمامی برنامه ریزی های لازم جهت استفاده گردشگری و جاده ای شهری برای تردد مردم طالقان به سمت شهرجدید هشتگرد پیش بینی شد.
وی افزود: بیش از 130 میلیارد تومان تاکنون برای این جاده هزینه شده و در خصوص تونل نیز امور در حال انجام است و حفاری آن صورت گرفته و 100 میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل تونل نیز لازم است.
استاندار البرز اضافه کرد: راه اصلی طالقان-هشتگرد و به طول ۴۲ کیلومتر مسیر سفر از طالقان به سمت کرج و تهران را حدود ۴۰ کیلومتر نزدیک تر کرده و به نصف می رساند.

https://hamgambaalborz.ir/

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.