طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام ابلاغ شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد که هیات وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، طرح جامع منطقه ويژه اقتصادي فرودگاه پیام که در بهمن ماه سال گذشته و در جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهوری به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز، نادر ثناگو مطلق اظهار داشت: بر اساس این طرح هر گونه عملیات اجرایی در این منطقه با رعایت کلیه ضوابط و مقررات از جمله ملاحظات زیست محیطی، میراث فرهنگی و قوانین و مقررات ناظر بر حفظ آثار تاریخی، فرهنگی و هنری در این منطقه انجام می شود.

وی افزود: همچنین هر گونه تغییر در کاربری های طرح جامع منوط به تصویب در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی است.

ثناگو مطلق با بیان اینکه اجرای طرح جامع 20 ساله در نظر گرفته شده خاطرنشان کرد: در واقع هدف از تصویب این طرح این است که با توسعه هرچه بیشتر زیر ساخت ها زمینه حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام فراهم شود.

وی ادامه داد: تامین نیاز حمل و نقل هوایی و سفرهای داخلی و بین المللی استان های البرز، قزوین و غرب استان البرز و همچنین پشتیبانی از فعالیت های منطقه در زمینه صادرات و واردات است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: همچنین انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا، توسعه و تجهیز منطقه در غالب کاربری‌های صنایع تبدیلی، فرودگاه، انرژی خورشیدی و تعیین نقش منطقه به‌عنوان شهرک آی.سی.تی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی دانش‌بنیان از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

ثناگو مطلق ادامه داد: ایجاد دهکده‌ها و پارک‌های لجستیکی متکی به فناوری‌های موج چهارم به‌عنوان زیرساخت اصلی توسعه تجارت، ارتقاء سطح مهارت و فناوری در صنعت، پشتیبانی از توسعه صادرات محصولات صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان، شکل‌گیری بنگاه‌های فناوری صادرات گرا و ارتقای فناوری و توسعه زیرساخت‌های شبکه‌های پستی و ترافیکی ارتباطات و اطلاعات در قالب برنامه ششم توسعه کشور را از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌توان عنوان کرد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.