سامانه رصد هوشمند تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای اولین بار در کشور رونمایی شد

نماینده عالی دولت در استان البرز از رونمایی و راه اندازی سیستم رصد و پایش هوشمند اراضی کشاورزی و نظارت بر روند تغییر کاربری های غیر مجاز در استان خبر داد.

عزیزالله شهبازی صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از سیستم رصد و پایش هوشمند تغییر کاربری اراضی کشاورزی که به پیشنهاد رییس سازمان جهاد کشاورزی، صورت گرفت، اظهار داشت: این اقدام را تحول بزرگی در راستای حفاظت و حراست از اراضی ارزشمند کشاورزی استان دانست.

وی افزود: البرز به دلایل متعددی دارای اراضی ارزشمندی است که همواره در معرض تصرف و تغییر کاربری غیر مجاز قرار دارد.

شهبازی عنوان کرد: طی سال های اخیر تغییرات بسیاری در بافت باغ شهری این استان رخ داده که البته در 2 سال گذشته بنده به دلیل حساسیت هایی که در جهت حفظ این اراضی ارزشمند برای مردم داشتم، اجازه هیچ گونه تغییر کاربری غیرمجاز را ندادم و با بسیج مجموعه مسئولان مربوطه با این پدیده به شدت مقابله کردم.

وی افزود: بار اولی که این طرح توسط تیم تحقیقاتی جوان البرزی توضیح داده شد استقبال کردم و جهت عملیاتی شدن آن اعلام حمایت و آمادگی کردم.

استاندار البرز گفت: باید از نیروی تفکر جوانان نخبه، بیشتر بهره برداری کنیم چراکه در دنیای امروز علم، تحقیقات و فناوری پیشتاز است و ضرورت دارد که ما در این جریان همراه شویم و با اعتماد به جوانان، مسیر توسعه و پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنیم.
وی افزود: در این راستا دستگاه محترم قضا در استان نیز استقبال کرده و برای بهره برداری از این سامانه با جهاد کشاورزی همراه می شود و همچنین شهرداری ها نیز می توانند روند نظارت و بازرسی ساخت و سازهای غیرمجاز را تسریع کنند.

شهبازی گفت: با استفاده از این سیستم نیروی انسانی کمتری دخیل خواهند بود و سیر رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز با سرعت بالاتری مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: امید است این سامانه هوشمند بزودی در سراسر کشور مورد استفاده قرار گیرد تا هر چه زودتر مانع رشد ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری های غیرمجاز باشیم.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/ شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.