آثار صنایع‌دستی البرز قابلیت بالایی برای صادرات دارند

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز از کیفیت و تنوع بالای محصولات صنایع دستی استان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳ برای صادرات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز رحیم خاکی در بازدید از نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان البرز که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد با حضور در غرفه کارآفرینان صنایع دستی استان البرز تنوع و کیفیت محصولات صنایع دستی البرز را بسیار بالا و دارای ظرفیت صادراتی عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: استان البرز در این نمایشگاه که با هدف ایجاد بازارهای صادراتی در حوزه انواع صنایع از جمله گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، حضور فعال خود را بیش از پیش به نمایش گذاشت.

او افزود: صنایع‌دستی استان البرز از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار است و این قابلیت نه‌تنها در استان بلکه می‌تواند در کشور و همچنین کشورهای مقصد صادرات قابل توجه باشد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز حمایت از صنعتگران و هنرمندان این استان و توسعه صادرات در این حوزه می تواند موجبات رونق اقتصادی در این حوزه را فراهم آورد.

گفتنی است اداره کل میراث فرهنگی استان البرز در این نمایشگاه با دارا بودن غرفه صنایع دستی و همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری استان در زمینه گردشگری در غرفه استان البرز واقع در سالن های ۳۵ و ۴۱ حاضر شد.

هنرمندان و کارآفرینان صنایع دستی استان از رشته‌های مختلف از جمله چرم، زیورآلات، پارچه بافی سنتی، معرق، سفال و سرامیک و قلمزنی در غرفه‌ای مجزا حضور فعال داشتند.

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو) 2023 از تاریخ 17 تا 20 اردیبهشت 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.