پخت 21 تن آش و 21 هزار پرس قیمه نذری در هیئت شاهزادگان ارباب کرج

مسئول هیئت شاهزادگان ارباب کرج از پخت 21 تن آش و 21 هزار پرس قیمه نذری در این مجموعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همخگام با البرز محمد محمودی نژاد در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: به رسم هر ساله هیئت شاهزادگان ارباب(ع)، همزمان با فرا رسیدن میلاد پر برکت امام حسن مجتبی(ع)، طبق برنامه ریزی قرار است که 21 تن آش صلواتی در این هیئت طبخ و توزیع شود.

وی افزود: این آیین از حدود 10 سال گذشته با همراهی جمعی از عاشقان آن حضرت و خیرین در هیئت شاهزادگان ارباب کرج با طبخ ۶ تن آش نذری آغاز شد و تاکنون هر ساله ادامه داشته است.

این مسئول ادامه داد: تمام هزینه‌های پخت آش نذری از محل نذورات شهروندان، افراد خیر و نیکوکار تامین می شود و امید می‌رود این حرکت به الگویی مناسب برای گرامیداشت مناسبت ها و رویدادهای ملی و مذهبی تبدیل شود.

محمودی نژاد یادآور شد: آش صلواتی روز 5 شنبه 17 فروردین سال جاری مصادف با 15 ماه مبارک رمضان از ساعت 15 در میدان والفجر بلوار سرداران توزیع می شود.

مسئول هیئت شاهزادگان ارباب کرج در ادامه از پخت 21 هزار پرس قیمه نذری خبر داد و اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن لیالی قدر و شب شهادت حضرت علی(ع)، از سوی این هیئت مقدمات پخت و توزیع 21 هزار پرس قیمه نذری انجام خواهد شد.

وی افزود: در این راستا شهروندان و روزه داران می توانند روز چهارشنبه 23 فروردین مصادف با 21 ماه مبارک رمضان از ساعت 15 در محل هیئت حضور یابند.

محمودی نژاد گفت: برای قیمه نذری مذکور علاوه بر روغن و ادویه مورد نیاز، یک تن و 200 کیلوگرم گوشت، 3 تن برنج، 800 کیلو لپه، 2 تن پیاز، 700 کیلوگرم رب و بیش از یک تن سیب زمینی در نظر گرفته شده است.

پایگاه خبری استان البرز

شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.