کانال فردیس یکی از پر معضل ترین معابر فردیس است

شهردار فردیس با اشاره به اینکه بلوار شهید اسمی یکی از معابر پر تردد است و در برخی ساعات ترافیک بسیاری را به خود اختصاص می دهد، گفت: تملک املاک واقع در فاز اول طرح تعریض کانال در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز محمدرضا احمدی نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه کانال فردیس یکی از پر معضل ترین معابر فردیس است، اظهار داشت: برابر طرح تفضیلی مصوب، تعریض این بلوار در دستور کار قرار گرفته و نیازمند تملک اراضی واقع در طرح است.

وی افزود: با توجه به اینکه کانال فردیس یکی از مهمترین معابر شهر به شمار می رود، شهرداری امکان تملک اراضی حاشیه آن را به یکباره ندارد.

شهردار فردیس با اشاره به ایجاد گره ترافیکی توسط چند پلاک در کانال فردیس، گفت: تملک این پلاک ها و روان سازی ترافیک معبر در اولویت قرار دارد. ملک واقع در تقاطع خیابان قریشی و کانال از جمله این پلاک ها بود که در گذشته با تملیک آن محدوده قابل توجهی از معبر آزادسازی شد.

وی ادامه داد: نقش آزادسازی معبر کانال فردیس در روانسازی ترافیک برای شهروندان قابل لمس بوده و رضایتمندی آنها را به همراه دارد.

احمدی نژاد با بیان اینکه بیش از 60 ملک در لاین شمالی و جنوبی کانال واقع است که در طرح تعریض قرار دارد، تصریح کرد: اکنون اقدامات کارشناسی برای تملیک 10 پلاک واقع در حد فاصل بلوار شهدا تا تقاطع قریشی در لاین شمال و جنوب کانال در حال انجام است و در مرحله دوم، حدفاصل تقاطع قریشی تا بلوار امام خمینی و پس از آن تا خیابان مسلم بن عقیل، املاک واقع در طرح به تملک شهرداری در خواهد آمد و معبر به طور کامل بازگشایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: امید است با توجه به برنامه ریزی سه ساله و به شرط تامین منابع مالی بازگشایی معبر غربی بلوار شهید اسمی به بهره برداری برسد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.