۶۵۳ نفر از مددجویان بهزیستی درالبرز صاحب شغل شدند

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ۶۵۳ نفر از مددجویان و توانخواهان تحت پوشش بهزیستی استان البرز از ابتدای سالجاری تاکنون توسط این نهاد حمایتی از طریق الگوهای مختلف اشتغال مشغول به کار شده اند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز وجیهه محمدی فلاح روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: براساس گزارش ها از محل اعتبارات بندالف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از ۲۱۷ طرح خود اشتغالی ، مشاغل خانگی و کارفرمایی تایید شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، تعداد ۶۷ طرح به مبلغ هفت میلیارد و ۸۵۰میلیون تومان برای پرداخت از طریق صندوق کارآفرینی امید تایید شد که از این تعداد ، ۳۶ نفر به مبلغ چهار میلیاردو ۱۸۳ میلیون تومان از منابع اعتباری تبصره ۱۸پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات بندب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز از مبلغ ۳۵۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ابلاغ اعتبارات تعداد ۵۴۲ طرح خوداشتغالی – مشاغل خانگی معرفی شده به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۵۳میلیاردو ۱۰۰میلیون تومان معرفی گزدیده است که تعداد ۹۵نفر به مبلغ ۹میلیاردو ۲۶۰میلیون تومان وام خود را جهت اشتغال به کار دریافت کردند.

محمدی فلاح یادآورشد: همچنین تعداد ۷۹ نفر متقاضی پنل خورشیدی به شرکت توزیع برق استان البرز معرفی شد که از این تعداد ۵۶نفر از شهرستان فردیس، ۲۰نفر از شهرستان اشتهارد و ۳ نفر از شهرستان چهارباغ می باشند تا با توجه به شیوه نامه مرتبط فرایند عملیاتی نصب سامانه خورشیدی اقدامات لازم صورت پذیرد.
مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان داشت: جدی ترین چالش های در خصوص تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تضامین و شرایط سختگیرانه برخی بانک های عامل می باشد که امیدواریم روسای محترم بانکهای عامل در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

محمدی فلاح اظهارداشت: مددجویان تحت پوشش بهزیستی شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیصی، معتادین بهبود یافته که متقاضی شغل می باشند می توانند عدد یک را به شماره ۰۹۹۲۸۵۲۸۰۰۹ ارسال کنند تا همکاران بهزیستی در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته و پس از دریافت شرایط و رزومه، به کارخانجات و کارگاه های مرتبط با شرایط ایشان معرفی می شوند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.