بهزیستی استان البرز مجری طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: بهزیستی استان البرز مجری طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده می شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج، اسدالله حیدری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده در 5 سال اول زندگی با محوریت و تسهیل گری مراکز مثبت زندگی و مشارکت مراکز مشاوره روانشناختی عمومی و خانواده، مراکز سلامت روان محلی و پایگاه های سلامت اجتماعی در راستای تحکیم بنیان خانواده و کنترل و کاهش طلاق با نظارت و راهبری معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی استان البرز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل موثر در توسعه پایدار جامعه داشتن سلامت روان در خانواده و به تبع آن در جامعه است، افزود: داشتن خانواده سالم و توانا یعنی نیروی سلامت و پویا که می تواند در برنامه ریزی های اجتماعی نقش مهی ایفا کند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه انتخاب فرد مناسب برای ازدواج جامعه را از ابتلا به آسیب ها و بحران های خانوادگی و اجتماعی مصون می سازد، بیان کرد: از آنجا که انتخاب فرد مناسب به آگاهی و شناخت نیاز دارد لذا ارائه آموزش به جوانان در شرف ازدواج و یا مزدوجین در سال های ابتدایی زندگی زناشویی بسیار لازم است.

حیدری با عنوان اینکه بسیاری از طلاق ها به این دلیل رخ می دهند که زوجین برای ازدواج آماده نبوده و در نتیجه تصمیمات ناپخته ای گرفته اند، تصریح کرد: آموزش های پیشگیرانه پیش از ازدواج و آموزش زندگی خانواده با هدف شناخت صحیح از یکدیگر در آغاز زندگی مشترک و کسب مهارت های ارتباطی لازم برای زندگی مشترک و تشویق زوجین برای دریافت این آموزش ها و خدمات در استان البرز در حوزه مشاوره و خانواده به دقت و با حساسیت در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داده که در کاهش تعارضات و افزایش رضایت مندی و پایداری خانواده و ایجاد ارتباط موثر و کارا موثر بوده است، عنوان کرد: به منظور تحکیم و تعالی جایگاه خانواده و پیشگیری از تعارضات و آسیب های ناشی از طرح آزمایشی “مراقبت و بهبود خانواده در 5 سال اول ازدواج ” فاز اول سال اول زندگی مشترک درشهرستان ساوجبلاغ استان البرز و شهرستان اسلامشهر استان تهران در سال 1400 اجرا می شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به رویکرد اساسی این برنامه ازدواج آگاهانه زندگی مشترک با کمترین تعارض، افزایش رضایتمندی زناشویی و پایداری زندگی مشترک می باشد، خاطرنشان کرد: در این طرح کلیه زوجین که درسال 1399 و 1400 در شهرستان ساوجبلاغ ازدواج کرده اند با مشارکت ارگان ها ذی ربط انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح کمک به ازدواج آگاهانه، حفظ و ارتقاء کیفیت زندگی مشترک و کاهش تعارضات شدید خانوادگی است، خاطرنشان کرد: این طرح نیز برای افراد به خصوص برای زوجین با ریسک بالا و درگیر با مشکلاتی از قبیل اعتیاد، دارای انواع اختلالات روانی یا جسمی مزمن، دارای سابقه خودکشی، چند همسری است.

 

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.