صدور بیش از 9 هزار برگ گواهی معاینه فنی برای خودروهای سنگین در البرز

معاون حمل و نقل راهداری البرز از صدور 9 هزار و 483 برگ گواهی معاینه فنی برای وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین طی بهار امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز میثم قدمی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 11 هزار و 900 خودروی سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی این استان مراجعه کردند که از این تعداد 9 هزار و 483 خودرو در مراحل اول و دوم قبول و دو هزار و 417 مورد رد شدند.

وی افزود: خودروهایی که نتوانند در معاینات نمره قبولی را کسب کنند مجاز به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیت برای جابجایی مسافر در جاده ها نخواهند بود.

این مسئول از رشد 4 درصدی صدور گواهی معاینه فنی طی این مدت خبر داد و گفت: مراکز معاینه فنی به منظور افزایش ایمنی تردد و کاهش میزان آلودگی هوا به صورت مکانیزه کنترل فنی خودروهای سنگین را انجام می‌دهند تا در صورت نبود نقص فنی گواهی معاینه فنی برای آن خودرو صادر شود.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: در این مراکز علاوه بر بازدیدهای ظاهری مانند کیفیت آج لاستیک‌ها، چراغ ها و کمربند و در و شیشه‌ها، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز، لغزش جانبی چرخ‌ها، تست آلاینده ها، کیلومترشمار و تست نور برای خودروها انجام می‌شود.

البرز دارای سه مرکز معاینه فنی برای خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین است که زیر نظر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت می‌کنند و در این بازه زمانی 14 بازدید از عملکرد آنها توسط کارشناسان این اداره‌کل انجام شده است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.