محیط زیست ایران نیازمند بازنگری جدی است

رییس سازمان محیط زیست کشور گفت: محیط زیست ایران در وضعیت مناسبی قرار ندارد و نیازمند بازنگری جدی است از طرفی لازم است آموزش محیط بانان به صورت جدی تر برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز علی سلاجقه، رییس سازمان محیط زیست کشور، صبح‌ امروز در مراسم افتتاح اولین دوره آموزش محیط بانی کشور که در دانشکده محیط زیست البرز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۳۰۰نفر از همکاران ما در بخش محیط بانی تازه استخدام شده اند، این دوره آموزشی برگزار شده است.

وی توضیح داد: همکاران در این دوره به به گروه‌های ۸۰ نفره تقسیم می‌شوند و آموزش آنها در بازه زمانی مختلف انجام می‌شود.

این مقام‌ مسؤول در ادامه گفت: متاسفانه محیط زیست ایران در وضعیت مناسبی قرار ندارد و در این شرایط وظیفه تک تک ماست که حساسیت بیشتری برای صیانت از این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حفاظت اثرگذار از محیط به زیرساخت‌هایی نیاز دارد که یکی از مهمترین آنها ارتقای تجهیزات فردی محیط بانان است، گفت: باید به سمتی پیش برویم که امکانات محیطبانان در طراز استانداردهای جهان قرار بگیرد ولی تا آن زمان باید از ظرفیت‌های موجود نهایت بهره را ببریم.

سلاجقه با تاکید بر اینکه محیطبانان باید اخلاق حرفه ای را سرلوحه کار خود قرار دهند افزود: گمشده امروز ما در بسیاری امور اخلاق است و در بعد دوم هم باید به صورت جدی تری به بحث آموزش محیط بانان ورود کنیم.

رییس سازمان محیط زیست کشور اضافه کرد: علاوه بر این، محیطبانان باید به مسائل به روز حقوقی در حوزه خو مسلط باشند تا در برخورد با متخلفان بتوانند به بهترین شکل عمل کنند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.