پیش‌بینی افزایش محسوس دما در البرز

مدیرکل هواشناسی البرز گفت: طی چند روز آینده میانگین بیشینه دما در استان به ۳۵ و کمینه آن نیز به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز آرش بهاروند احمدی اظهار داشت: آسمان البرز صاف و آفتابی است،  و بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد این وضعیت تا سه روز آینده ادامه دارد.

وی افزود: پیش بینی‎ها از استقرار الگوهای تابستانه در منطقه البرز مرکزی حکایت دارد که بر اساس آن از جمعه شب تا دوشنبه هفته آینده شاهد افزایش محسوس دما در استان خواهیم بود.

وی عنوان کرد: بر این اساس طی چند روز آینده میانگین بیشینه دما در استان به ۳۵ و کمینه آن نیز به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

مدیرکل هواشناسی البرز با اشاره به وضعیت کیفی هوا نیز توضیح داد: بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان، شاخص آلودگی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵) در شهرستان نظرآباد بر روی عدد ۲۰۱ قرار گرفت.

بهاروند احمدی گفت: بر اساس همین گزارش شاخص آلودگی در شهرستان کرج نیز ۱۷۰ بوده که نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌ها است.

وی افزود: همچنین وضع کیفی شهرستان ساوجبلاغ با قرار گرفتن شاخص آلودگی بر روی عدد ۱۲۶ بیانگر قرار گرفتن کیفیت هوای این منطقه در محدوده هشدار بوده و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم شده ضمن اینکه هم اکنون کیفیت هوای شهرستان های اشتهارد و فردیس نیز در حد قابل قبول با شاخص های ۹۰ و ۸۶ است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.