فعالیت وسایل بازی بدون اخذ تاییدیه استاندارد ممنوع است

مدیرکل استاندارد البرز گفت: از ابتدای سال جاری تعداد ۳۴۱ مورد بازرسی، بازدید فنی و ایمنی از وسایل و تجهیزات بازی استان با هدف حمایت از حقوق شهروندان به ویژه کودکان، توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی صورت پذیرفته است.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز امیر حسین محتشم امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، برخی از تجهیزات و وسایل تفریحی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و بنابراین فعالیت این گونه تجهیزات تفریحی، اعم از تجهیزات شهربازی، زمین بازی، پارک‌ها، سازه‌های بادی، آبی و … بدون تاییدیه سازمان ملی استاندارد ممنوع است و بهره برداران ملزم به اخذ مجوز مربوطه و استانداردسازی تجهیزات بازی هستند.

وی افزود: لازم است مراحل مختلف ساخت، نصب و بهره برداری از تجهیزات مذکور تحت نظارت و با تایید بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران انجام شود.

مدیرکل استاندارد استان اظهار کرد: خارج کردن تجهیزات فرسوده از دسترس عموم، لحاظ کردن استانداردسازی در قراردادها با بخش خصوصی، خرید تجهیزات و وسایل بازی دارای تاییدیه استاندارد، از اقدامات موثری است که در راستای استانداردسازی وسایل بازی باید توسط دستگاه‌های ذیربط و از جمله شهرداری‌ها انجام شود.

محتشم گفت:  در این راستا از ابتدای سال جاری تعداد ۳۴۱ مورد بازرسی، بازدید فنی و ایمنی از وسایل و تجهیزات بازی استان با هدف حمایت از حقوق شهروندان به ویژه کودکان، توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی صورت پذیرفته است.

بر اساس این گزارش، با توجه به رسیدن به روزهای پایانی سال، توصیه می‌شود قبل از آغاز فصل بهره برداری، استانداردسازی تجهیزات بازی در برنامه کاری ارگان‌ها  به ویژه شهرداری‌ها قرار گیرد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.