۲.۲ میلیون دز واکسن کرونا در البرز تزریق شده است

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز در پاسخ به اینکه آیا موج ششم کرونا در کشور آغاز شده، گفت: هرچند در برخی استان‌ها سیر نزولی ابتلا به کرونا متوقف شده ولی هنوز آغاز موج ششم به طور رسمی آغاز نشده است.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج مهرداد بابایی دظهر امروز در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: در حال حاضر ۶۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و روزانه حدود ۲۰۰۰ نفر هم به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا موج ششم کرونا در کشور آغاز شده، افزود: هرچند در برخی استان‌ها سیر نزولی ابتلا به کرونا متوقف شده ولی هنوز آغاز موج ششم به طور رسمی آغاز نشده است.

وی توضیح داد: با توجه به سرد شدن هوا احتمال شیوع سایر بیماری‌های ویروسی مثل آنفلوآنزا و سرماخوردگی افزایش یافته که این موضوع هم در افزایش تعداد بیماران بی تاثیر نیست.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: البته با سرد شدن هوا شاهد بسته شدن در و پنجره‌ها و تهویه کمتر در فضاهای بسته هستیم که این هم در انتقال ویروس بی تاثیر نیست.

بابایی اضافه کرد: متاسفانه شاهد کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم هستیم به طوری که در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌ها در کشور حدود ۵۰ درصد و در البرز هم حدود ۶۰ درصد است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که میزان رعایت پروتکل‌ها به ۸۰ درصد نرسد، نمی‌توان به کاهش شیب شیوع امیدوار باشیم.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از واجدین شرایط استان حداقل دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و تا کنون هم دو میلیون و ۲۰۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا همه افراد باید دز سوم واکسن را هم دریافت کنند، گفت: در هیچ کجای دنیا این مساله به صورت رسمی تایید نشده ولی افرادی که در صف اول مقابله با کرونا قرار دارند مثل کادر بهداشت و درما ن و بیماران صعب العلاج می‌توانند شش ماه پس از دریافت دز دوم دز بعدی را نیز دریافت کنند.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات میزان اثربخشی واکسن کرونا شش ماه پس از تزریق دز دوم کم می‌شود ولی این طور نیست که همه افراد نیاز به دریافت دز سوم داشته باشند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.