سامانه غربالگری اضطراب سازمان بهزیستی به صورت مجازی برگزار می‌شود

غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال البرزی در شرایط کرونایی با راه‌ندازی سامانه غربالگری اضطراب توسط دفتر مشاوره معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی در حال اجرا است.

به گزارشپایگاه خبری همگام با البرزاسدلله حیدری، ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: با راه اندازی سامانه غربالگری اضطراب، طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال در شرایط کرونایی در البرز در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب کودکان، ارجاع به موقع جهت مداخلات تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان از سالهای قبل در مهدهای کودک و پیش دبستانی‌های استان برگزار می‌گردید که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مهدهای کودک با راه‌اندازی سامانه غربالگری اضطراب سازمان بهزیستی  این طرح به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد : جهت رفاه حال والدین و جلوگیری از تردد در شرایط کرونایی، والدین می‌توانند با مراجعه به سایت moshavereh.behzisti.ir با وارد کردن تاریخ تولد و شماره ملی کودکان در قسمت غربالگری اضطراب، نسبت به ثبت نام و تکمیل پرسشنامه مربوطه اقدام نمایند.

دکتر حیدری ادامه داد پس از تکمیل پرسشنامه نتیجه غربالگری به والدین اعلام می شود تا در صورت لزوم و داشتن علائم در کودکان به مراکز مشاوره جهت مداخلات تخصصی مراجعه نمایند.

مدیرکل بهزیستی البرز همچنین گفت: شایع‌ ترین اختلالات دوران کودکی اختلالات اضطرابی است و اغلب اوقات علائم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته می‌شود و مانع تشخیص و مداخلات به موقع می‌‌شود و در صورت بی توجهی و درمان نشدن تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می‌یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی، شغلی فرد، افسردگی و … خواهد شد.

حیدری در پایان از خانواده‌های دارای کودک ۵ و ۶ سال درخواست نکرد در سامانه مذکورثبت نام و در طرح غربالگری اضطراب کودکان شرکت نمایند تا با تشخیص و درمان بهنگام اضطراب کودکان، مانع از مشکلات جدی آنان در بزرگسالی شوند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.