کسب موفقیتی دیگر در همگام سازی با استانداردهای جهانی

موسسه رازی موفق به کسب گواهی تایید صلاحیت جهانی برای تنها آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور شد

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج،محمدحسین فلاح مهرآبادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت: آزمایشگاه آبله گوسفندی و بزی موسسه رازی به عنوان تنها آزمایشگاه تشخیصی مرجع بین المللی و رفرنس سازمان بهداشت جهانی در حوزه دامپزشکی در کشور است.

وی افزود: با توجه به الزام اخذ گواهی بین المللی ISO/IEC 17025:2017 برای آزمایشگاه های تشخیصی و مرجع توسط سازمان جهانی بهداشت دام ( OIE)، با تلاش های مستمر و پیگیری های کارشناسان و متخصصان سخت کوش در بخش های مختلف موسسه، گواهی بین المللی ISO/IEC 17025:2017 شهریور ماه 1400 اخذ شد.

دکتر فلاح مهرآبادی با بیان این که این استاندارد دربر گیرنده الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون و یک مرجع بین المللی برای آزمایشگاه هایی است که فعالیت های کالیبراسیون و آزمون را در سراسر جهان انجام می دهند، یادآور شد: استاندارد ISO/IEC 17025:2017 اجازه می دهد تا آزمایشگاه ها یک سیستم کیفیت معتبر را پیاده سازی کنند و نشان دهند که از لحاظ فنی دارای صلاحیت و توانایی تولید نتایج معتبر و قابل اعتماد هستند. همچنین این استاندارد کمک می کند گزارش های آزمون و گواهینامه ها از یک کشور به کشور دیگر بدون نیاز به آزمایش بیشتر پذیرفته شود.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی، درباره مزایای دریافت این گواهی بین المللی تصریح کرد: با کسب این گواهی، پیگیر تثبیت جایگاه “آزمایشگاه رفرانس OIE آبله گوسفند و بز” در کنار دو آزمایشگاه همکار در انگلستان و آفریقای جنوبی، به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه بین المللی آسیایی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دام هستیم و برگ زرین دیگری بر کتاب بزرگ افتخارات تاریخی بین المللی موسسه رازی افزوده خواهد شد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.