کلاهبرداران از کاربران سایت دیوار

فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد گفت: افرادی که با استفاده از اپلیکیشن جعلی رسید ساز اقدام به کلاهبرداری از کاربران سایت دیوار می کردند توسط پلیس آگاهی این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

فرج اله اسدالهی، فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار همگام با البرز در کرج،اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ارائه رسید جعلی از وی کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد افزود: مالباخته در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد که پس از درج آگهی فروش حبوبات در سایت دیوار شخصی به عنوان خریدار با وی تماس گرفته و درخواست ارسال کالا به آدرس اعلامی و شماره حساب برای واریز وجه می‌کند، سپس با مراجعه به محل مزبور و تحویل کالا اقدام به نمایش رسید واریز وجه کرد که بعداً متوجه شدم هیچ وجهی به حسابم واریز نشده و فرد مذکور از طریق اپلیکیشن جعلی رسید ساز اقدام به کلاهبرداری از من کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد بیان کرد: پس از انجام تحقیقات ویژه در فضای مجازی وحقیقی و به کارگیری اقدامات پلیسی ردپای متهمان در شهر جدید هشتگرد شناسایی و با هماهنگی با مقام قضائی ۳ متهم در مخفیگاه خود دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان درمواجهه بامدارک ومستندات ارائه شده به ۱۰ فقره کلاهبرداری از این طریق اقرار کردند، اظهار کرد: پس از تکمیل پرونده متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

اسداللهی تصریح کرد: شهروندان باید سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال کنند تا از واریز یا برداشت وجه حساب بانکی خود اطمینان حاصل کنند، همچنین پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

http://پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.