تامین زیرساخت‌های فناوری یکی از اولویت های اصلی دولت است

معاون رئیس قوه قضاییه گفت: به دنبال آن هستیم در سازمان ثبت اسناد و املاک به نحوی عمل کنیم که هر کسی با این سازمان کاری دارد بتواند در منزل خود انجام دهد و کمتر به واحدهای ثبتی مراجعه کند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز ذبیح الله خداییان صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز در جمع خبرنگاران با اشاره به توفیق این استان در خصوص اجرای طرح کاداستر اظهار داشت: حدود ۳۷۰ هزار هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی که در البرز وجود دارد، تماما تثبیت و قسمت عمده  از آن منجر به صدور سند مالکیت شده است.

وی افزود: در اجرای این طرح در کل کشور هم پیشرفت خوبی داشته‌ایم و اولویت را بر کاداستر اراضی ملی و منابع طبیعی قرار داده‌ایم.

این مسئول اضافه کرد: با کمک سازمان جنگل‌ها و مراتع امیدوارم امسال این طرح در این اراضی به اتمام برسد و با صدور سند مالکیت منابع طبیعی، مانع از سوء استفاده افراد سودجو شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: اقدام دیگری که در دستور اجرا داریم کاداستر اراضی دولتی است که مستلزم همکاری دستگاه‌های دولتی است که امیدوارم با روی کار آمدن دولت سیزدهم این طرح در این اراضی به اتمام برسانیم و با این اقدام مدیران می‌توانند هم زمین و هم مسکن را مدیریت بکنند.

وی اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار پرونده از موجودی واحدهای اجرا را کاهش دادیم و به دنبال آن هستیم که کسانی که به دفاتر ثبت مراجعه می کنند در کوتاه ترین زمان ممکن کار خود را انجام دهند.

این مسئول گفت: در این راستا در بحث الکترونیکی کردن کارها در سازمان ثبت اسناد و املاک پیشرفت‌های چشم گیری داشته‌ایم به نحوی که امسال در جشنواره قوه قضاییه، این سازمان در بحث فناوری اطلاعات به عنوان سازمان برتر شناخته شد.

خداییان افزود: به دنبال آن هستیم در سازمان ثبت اسناد و املاک به نحوی عمل کنیم که هر کسی با این سازمان کاری دارد بتواند در منزل خود انجام دهد و کمتر به واحدهای ثبتی مراجعه کند.

وی ادامه داد: تامین زیرساخت‌های فناوری یکی از اولویت های اصلی دولت است که این سازمان هم از حرکت در این مسیر غافل نیست.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره گهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.