دفترچه های بیمه سلامت در صندوق های کارکنان دولت و سایر اقشار از اول تیرماه متوقف شد

دکتر سعید جوانشیر گفت: از اول تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه‌های بیمه سلامت در صندوق های کارکنان دولت و سایر اقشار متوقف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج، سعید جوانشیر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت، از اول تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه بیمه در صندوق های کارکنان دولت و سایر اقشار متوقف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۵۰ هزار بیمه شده وجود دارد ادامه داد: تعداد حدود ۱۰۰ هزارنفر کارکنان دولت و ۲۲ هزارنفر تحت پوشش صندوق سایر اقشار هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان البرز با اشاره به حذف تدریجی دفترچه های سلامت که از ابتدای اردیبهشت در صندوق بیمه همگانی و از اول خرداد ماه صندوق بیمه روستاییان و عشایر آغاز شده، بیان کرد: بیمه شدگان بدون نیاز به برگه دفترچه جهت انجام ویزیت و دریافت خدمات صرفا با ارائه کد ملی، شناسنامه یا صفحه اول دفترچه که حاوی اطلاعات بیمه شده می باشد از خدمات تشخیصی درمانی بهره مند گردند.

دکتر جوانشیر عنوان کرد: بیمه‌شدگان به منظور برخورداری از خدمات بیمه ای می توانند قبل از مراجعه به مطب با استفاده از کد دستوری #۱۶۶۶* از اعتبار دفاتر بیمه ای خود مطلع شوند.

وی تصریح کرد: بیمه شدگان به هیچ وجه دغدغه دسترسی به سوابق درمانی خود را نداشته باشند و می توانند از طریق “سامانه سرویس‌های شهروندی بیمه سلامت” که برای بیمه شدگان طراحی و راه اندازی شده سوابق درمانی و بیمه‌ای خود را مشاهده کنند و از ارائه خدمات سازمان بیمه سلامت مطلع شوند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.