فرصت صادرات به اوراسیا برای تجار ایرانی فراهم شد

مدیرکل گمرک استان البرز با بیان اینکه تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی از مبدا استان البرز در حداقل زمان در البرز انجام می شود، گفت: فرصت صادرات به اوراسیا برای تجار البرزی فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز حمید احمدی با اشاره به توافق نامه ای که اخیرا با اتحادیه اوراسیا امضاء شده است، اظهار داشت: بر اساس آن یک مسیر جدیدی برای صادرات تولیدات و محصولات از کشور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از مسیر صادراتی به مقصد کشورهای اوراسیا برای استان البرز به دلیل نزدیکی به استان‌های شمالی کشور یک ظرفیت مناسب است، بیان کرد: صادرکنندگان البرزی با توجه به توافق نامه تنظیم شده میان ایران و اتحادیه اوراسیا می توانند از این ظرفیت برای صادرات به روسیه، ازبکستان و دیگر کشورهای اوراسیا استفاده کنند.

مدیرکل گمرک استان البرز بیان کرد: طبق توافق نامه با اتحادیه اوراسیا و با وضع تعرفه‌های ترجیحی منظور شده و سایر تسهیلات فرصت خوبی  برای گسترش صادرات به سمت کشورهای آن حوزه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه توسعه صادرات از وظایف اصلی دستگاه‌های اجرایی به ویژه گمرک است، افزود: انجام تشریفات صادرات محصولات کشاورزی یک استان از همان محل مبدا دو مزیت دارد، نخست آنکه اگر صادرکننده مشکلی داشته باشد در همان استان رسیدگی می شود، دوم آنکه صادرات محصولات کشاورزی البرز وقتی از گمرک استان انجام شود به عنوان آمار صادراتی همین استان محسوب می‌شود.

مدیرکل گمرک استان البرز بیان کرد: در حال حاضر با پیگیری‌های انجام شده، مرکز قرنطینه جهاد کشاورزی در محل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام مستقر بوده و تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی در حداقل زمان انجام خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: در مورد ارسال محموله‌های صادراتی کشاورزی از مبدا البرز آن دسته از اظهارنامه‌های صادراتی که در مسیر سبز و زرد گمرکی قرار گیرد، دیگر نیازی به ارزیابی و ورود کامیون از گمرک ندارد و فقط از سوی صادرکننده در سامانه گمرک اظهار می‌شود.

احمدی در ادامه گفت: کالاهای صادراتی بلافاصله به سمت مرز حرکت می‌کند و تشریفات صادراتی هم در سامانه گمرک توسط کارشناسان ما انجام می‌‌شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.