به مناطق کم ‌برخوردار باید رسیدگی شود

 

اکبر سلیم نژاد در گفت و گو با خبرنگار همگام با البرز اظهاررداشت:شورای دوره پنجم در مناطق کم‌ برخوردار اقدامات مثمرثمری داشته که از مهم‌ترین آنان توسعه فضای سبز، آسفالت و بهسازی معابر است که اگر از این مناطق حمایت صورت نگیرد به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیار ضربه‌پذیر است.

وی افزود: سرای محلات در مناطق کم برخوردار، نقش موثری در فرهنگ سازی و مشارکت شهروندان در تصمیم گیری‌ها و ارتقای جایگاه فرهنگی و اجتماعی ایفا می‌کنند، بر همین اساس راه اندازی سرای محله در مناطق کم برخوردار در دوره پنجم شورای شهر در دستور کار سازمان فرهنگی شهرداری کرج قرار گرفت که سرای محله اسلام آباد راه اندازی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: هدف مجموعه مدیریت شهری و در ذیل آن سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج این است که بتوانیم در تمام محلات حداقل یک سرای محله که قطب فرهنگی، هنری، آموزشی و مذهبی باشد احداث کنیم و قطعا این هدف با حمایت های مجموعه های ذیربط محقق خواهد شد.

وی از رنگ آمیزی دیواره های خیابان های اسلام آباد به جهت زیباسازی معابر خبر داد و افزود: در راستای بهبود وضعیت سیمای بصری شهری در محدوده اسلام آباد، این حوزه بر آن شد تا با هدف پاکسازی ، زیباسازی ، امحا دیوار نویسی و حذف پوستر های تبلیغاتی که باعث بهم ریختگی چهره شهر و تشویش افکار شهروندان شده بود اقدام به رنگ آمیزی دیوارها و جداره های سطح منطقه نماید، هدف از اجرای این اقدام حذف آلودگی های بصری ، آراستگی منظر شهر و ارتقای زیبایی نمای شهری بوده است که به امید خدا، انشاالله در گام های آتی نسبت به رنگ آمیزی نقاط بیشتری از سطح منطقه اقدام خواهد شد.

سلیم نژاد به نصب 70 تابلو معرف خیابان ها و کوچه های فاقد نام اشاره کرد و یادآور شد: خیابان ها و کوچه های فاقد تابلو در سطح منطقه مزین به نام شهدا شدند، نام گذاری خیابان های سطح شهر به یاد شهدای گرانقدر، ضمن تجدید خاطرات آنها در اذهان شهروندان باعث دلگرمی خانواده های آن عزیزان نیز می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش به توسعه عرصه فضاهای سبز در نقاط پر تردد این منطقه اشاره کرد و گفت:پروژه بهسازی و بازسازی لچکی ابتدای بلوار شورا که یکی از ورودی های مهم شهر و لچکی ابتدای خیابان چالوس که از نقاط پرتردد شهر بشمار میرود به همت نیروهای این حوزه بهسازی شد و با کاشت گونه های گیاهی ظاهری شکیل و در خور به خود گرفت.

سلیم نژاد، ساماندهی بافت فرسوده تپه اسلام آباد ، احداث رینگ 30 متری ، جمع آوری دکه های غیر قانونی و ضایعات فروشی ها ، هدایت آبهای سطحی با ایجاد نهر ، اتمام عملیات پیاده روسازی ، بهسازی و ساخت پله ، آسفالت ، لایروبی مستمر جوی ها و منهول های سطح منطقه یک را از اقدامات انجام شده در سطح منطقه یک عنوان کرد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/ شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.