کلاهبرداری500 میلیاردی شرکت لیزینگ خودرو

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان گفت: فردی با راه اندازی یک شرکت کاغذی لیزینگ خودرو از 120 نفر 500 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج،سرهنگ “سید مجید فیض جعفری”اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به کلانتری 12 شهر “گلسار” از طریق یک شرکت لیزینگ خودرو با برند ساختگی، از دادسرای عمومی و انقلاب “هشتگرد”، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این کلانتری قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه محرز شد، کلاهبردار در قالب یک شرکت لیزینگی با تبلیغ در سایت های خرید و فروش کالا در فضای مجازی مبادرت به فروش خودرو به صورت اقساطی کرده و پس از مراجعه متقاضیان ثبت نام به دفتر شرکت با جلب اعتماد آنان طی قراردادی مبالغی به عنوان پیش پرداخت دریافت کرده و با دادن وعده تحویل یک ماهه خودرو، مدتی در دفتر فعالیت و پس از زمان کوتاهی محل کار خود را ترک و متواری شده است.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی، متهم مورد نظر را در مخفیگاه خود در شهر “گلسار” دستگیر که در تحقیقات پلیسی به کلاهبرداری در قالب فروش خودروهای لیزینگی به مبلغ 500 میلیارد ریال از 120 نفر اعتراف کرد.

سرهنگ فیض جعفری با اشاره به اینکه متهم از طریق مرجع قضائی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد، در پایان تصریح کرد: طمع ورزی و کسب منفعت و سود بیشتر، بدون تحقیقات لازم و اعتماد بی جا بستر و زمینه ساز سوء استفاده این گونه افراد از شهروندان است و باید در انجام هرگونه معاملاتی مردم هوشیاری و درایت مطلوب به کار بگیرند تا در دام مجرمان فرصت طلب گرفتار نشوند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.